Referatai

Semiotika jaunimo madoje

9.8   (3 atsiliepimai)
Semiotika jaunimo madoje 1 puslapis
Semiotika jaunimo madoje 2 puslapis
Semiotika jaunimo madoje 3 puslapis
Semiotika jaunimo madoje 4 puslapis
Semiotika jaunimo madoje 5 puslapis
Semiotika jaunimo madoje 6 puslapis
Semiotika jaunimo madoje 7 puslapis
Semiotika jaunimo madoje 8 puslapis
Semiotika jaunimo madoje 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

• Semiotikos sąvokos suvokimas.
• Rolan Barthes “Systeme de la Mode“ požiūris į madą.
• Aksesuarų svarba jaunimo tarpe.
• Pankų, gotų, „hoperių“ apranga.
Pirmasis ir bene svarbiausias madą, kaip ženklų sistemą nagrinėjantis leidinys - Roland Barthes knyga “Systeme de la Mode“, 1967. Ši Barthes knyga turi dvejopą tikslą, pirmasis – paaiškinti mados sistemą, antrasis – patobulinti lingvistinę analizės sistematiką. Barthes pastebėjo, kad madų žurnaluose prie atvaizdo visada derinamas kažkoks tekstas. Tas pats ir su apranga, tik šiuo atveju vaizdinys yra apranga, o teksto vaidmenį atlieka aprangos raštai. Barthes imasi nagrinėti būdus, kaip šios ženklų sistemos įtakoja abstrakčią moteriškos mados sąvoką, jis verbalines aprangos struktūras paverčia svarbiausiu savo tyrinėjimų elementu.
Terminas “semiotika” yra kilęs iš “sēmeion” – graikiško žodžio, reiškiančio “ženklą”, “požymį”. Ženklas čia suprantamas kaip kažkas, reiškiantis ar atspindintis kažką. Semiotika (kartais dar vadinama semiologija) yra mokslas, tiriantis ženklų egzistavimą ir vartojimą. Akivaizdžiausi mus supantys ženklai – kalba, muzikos garsai, vizualiniai pranešimai, reklamos, firmų logotipai, eismo ženklai, tautinė atributika, dekoracijos, drabužiai, ligų simptomai, tam tikras elgesys, rinkodaros produktai, ir taip toliau – praktiškai iki begalybės...
Vis dėlto semiotika netyrinėja vien konkrečių, paskirų ženklų, kaip jie čia išvardyti. Šis mokslas veikiau studijuoja, kaip ženklai įgyja ir perduoda tam tikras prasmes. Tad semiotika svarbi visoms sritims, kurios turi šį tą bendrą su reikšmės problemomis – žinoma, ir madai. Iš pirmo žvilgsnio semiotika gali pasirodyti bauginanti dėl nepaprastos gausybės komunikacinių ženklų, kuriuos ji mėgina paaiškinti. Tačiau priešingai ženklų įvairovei, semiotiniai metodai yra gana tikslūs ir vieningi. Nūdienos mokslininkai sutaria, jog semiotika yra ne vien specifinis požiūrio taškas ar įrankis, taikytinas platesnėse tyrinėjimų srityse, bet visiškai savarankiška disciplina. Mada yra ženklų simbolių ir ikonografijos kalba, kuria be žodžių pasako apie individą ar jų grupes. Mada visomis jos formomis (nuo tatuiruočių ir auskarų įvairiose kūno vietose, iki naujausių šukuosenų) yra geriausia individo saviraiškos ir savęs identifikavimo priemonė. Ji padeda mums...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1488 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1.Įvadas 3
 • 2. Roland Barthes „Systeme de la Mode“ 3
 • 3. Semiotika ir mada 4
 • 4. Jaunimo mada 5
 • 4.1 Bendraamžių grupės 5
 • 4.2 Gotų mada 6
 • 4.3 Pankų mada 7
 • 4.4 Hip – Hop mada 8
 • 5. Išvada. 9
 • 6. Literatūros sąrašas 10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1488 ž.)
Darbo duomenys
 • Mados ir drabužių referatas
 • 9 psl., (1488 ž.)
 • Word failas 62 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt