Seksualinės prievartos fakto identifikavimas - labai didelė atsakomybė socialiniam darbuotojui. Atsakomybė ir prieš vaiką, ir prieš patį save – kaip žmogų ir specialistą. Nuo pat prielaidos apie seksualinės prievartos fakto egzistavimą iki fakto diagnozavimo – ilgas darbas, reikalaujantis be galo daug žinių ir nuolatinio dėmesio.
Vaikai nėra tiesiog maži suaugusieji – jie į pasaulį žiūri kitaip ir bendrauja mums jau užmiršta kalba. Apie patirtą prievartą jie bando mums pasakyti pačiais įvairiausiais būdais: žaislais, piešiniais, netgi sapnais, tačiau neretai lieka nesuprasti.
Kaip teigia N.Grigutytė (2003), seksualinę prievartą gali patirti bet kokio amžiaus vaikas, tad yra svarbu suvokti, kaip vaiką traktuoja Lietuvos Respublikos įstatymai ir tarptautiniai aktai.
Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, 2 straipsnyje vaiku laikomas „žmogus, neturintis 18 metų, išskyrus tuos atvejus, kai įstatymai numato kitaip“.
Lietuvos Respublikos Baudžiamasis kodeksas pagal baudžiamąją teisę apibrėžia tokias vaiko sąvokas:
iki 14 metų – mažamečiai;
nuo 14 metų iki 18 metų – nepilnamečiai.
Atsižvelgiant į asmenų gebėjimą įgyti ir susikurti civilines pareigas, Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas nepilnamečius asmenis skirsto į dvi kategorijas. Pirmoji – asmenys iki 14 metų, antroji – nuo 14 iki 18 metų amžiaus.
Lietuvos Respublikos vaiko globos įstatyme vaiku laikomas asmuo, neturintis 18 metų, jei pagal įstatymą jo pilnametystė nepripažinta anksčiau.
Kai kurie įstatymai (Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, Lietuvos Respublikos vaiko globos įstatymas, Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas) numato galimybę vaiką laikyti veiksniu anksčiau nei jam sukaks įstatyme numatytas amžius. Asmuo turi būti sulaukęs 16 metų amžiaus, ir savo paties, tėvų, globėjų, rūpybos institucijų pareiškimu teismo tvarka gali būti pripažintas visiškai veiksniu. Norint nepilnametį pripažinti veiksniu turi būti „pakankamas pagrindas leisti jam savarankiškai įgyvendinti visas civilines teisesir vykdyti pareigas (O.Grincevičius, 2002, p6)“.
Didesnė diferencijacija pagal amžių pateikta Lietuvos Respublikos darbo sutarties įstatyme.
Asmenys iki 14 metų;
Asmenys nuo 14 iki 16 metų;
Asmenys nuo 16 iki 18 metų.
Šiame įstatyme visi asmenys iki 18 metų vadinami nepilnamečiais.
Atsižvelgiant į vaiko pasirengimą lankyti...
Šį darbą sudaro 7792 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!