Analizės

Šeiniaus "Kuprelis"

9.8   (2 atsiliepimai)
Šeiniaus  "Kuprelis" 1 puslapis
Šeiniaus  "Kuprelis" 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Šis analizė apie Igną Šeinių ir jo žymiausią kūrinį „Kuprelis“. Norint perprasti šį autorių ir kūrinį tereiks perskaityti šį specialiai paruoštą ir patikrintą mokslo darbą skubantiems.

Ištrauka

"Kuprelis", parašytas apie 1910m. yra I.Šeiniaus vienas žymiausių parašytų epinių romanų, impresionizmo laikotarpiu. Kūrinio pagrindas yra Kuprelio vienintelės meilės istorija. Ją Kuprelis pasakoja jaunam studentui. Tai jo gyvenimo išpažintis. Pasakotojo santykis su Olesiu yra labai tikroviškas ir surištas. Kuprelio meilė kaimo merginai Gundei - viso pasakojimo centras..
Olesis ir Gundė - buvo pagrindiniai herojai kūrinyje. Olesis kaime pravardžiuojamas Kupreliu, tačiau tai jo visiškai neliūdina. Taip žmonės jį vadina, nes jis mažas būdamas nukrito nuo rugių šalinės, susitrenkė ir tuomet išaugo dvi kupros – vieną krūtinėje, kitą – nugaroje. Olesis, žmonių manymu, niekad nesensta, nesikeičia. Jis visada išlieka toks pat: „Kiek jam metų, niekas nežino, gal penkiasdešimt, gal daugiau, tačiau senas jis neatrodo.“ Kuprelis pats liesas, baltas, dar daugiau baltas veidas būna nuo miltų. Liesą baltumą dar pabrėžia tiesi nosis. Tačiau akys vikrios, gyvos kaip žarijos, tik laksto visur. Kojos jo – ilgos, tiesios, pirštai – sudžiūvę, smailūs. Tačiau jis pats visuomet judrus, tik jo nuotaika dažnai keičiasi. Olesis – daug ką išgyvenęs ir daug patyręs žmogus.
Gundė buvo visiškai kitokia negu Olesis. Jie skirėsi kaip diena nuo nakties. Gundė buvo labai graži, protinga. Gundė drąsi, tačiau vėjavaikiška mergina. Neatrodo, kad viliojimas vyro, arba, šnekant dabarties kalba, flirto menas, jai svetimas ir nepažįstamas. Todėl kūrinyje jos vardas siejamas su gundymu, viliojimu. Ji pati pirma tiesia kelius artimesnei pažinčiai:“palydėk mane tamsta.“,“duok tamsta savo ranką“, „..maloniau patamsėje“.
Gundės ir Olesio meilė - buvo netikėta ir neįprasta jų pačių ir aplinkinių akimis. Kuprelis myli Gundę, o kartu joje jis mato visišką moters idealą. Jis myli taip, kaip "naktis myli lakštingalos dainą". Į Gundę jis žiūri kaip į moterį, mylimąją, o ne tik kaip į namų šeimininkę. Olesio jautri siela sugeba pajusti menkiausią žolelės šnarėjimą, mažiausio paukštelio skundą. Tačiau šią jautrią sielą paliečia pirmoji ir tikroji meilė Gundei. Iš pradžių tai tik švelnus, vos pastebimas jausmų sąmyšis, keliantis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 713 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Analizės
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (713 ž.)
Peržiūrėti rašto darbą

Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!

www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Altorių Šešėlyje ir Kuprelis aprašymai

Altorių Šešėlyje ir Kuprelis aprašymai Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Ignas Šeinius - Kuprelis [knyga]

Ignas Šeinius - Kuprelis [knyga] Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kuprelis (pdf)

Kuprelis (pdf) Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kūrinio "Kuprelis" Klausimai ir atsakymai

Kūrinio "Kuprelis" Klausimai ir atsakymai Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą