5. Šeimos funkcijos.
Psichosocialinės, ekonominės, kultūrinės, reprodukcinės ir kt. f – jos.
Šeimos funkcija – tai šeimos gyvensena, tiesiogiai susijusi su tam tikrų šeimos narių poreikų tenkinimu.
a). Vaikų gimdymas.
Glaudžiai siejasi su emociniu poreikiu pratęsti save savo vaikuose. Vaikų gimdymas yra ekonominė (darbo jėgos atkūrimas), o šeimai – moralinė būtinybė.
b). Vaikų auginimas.
Tai viena svarbiausių šeimos dvasinio gyvenimo funkcijų. Ji gludžiai susijusi su biologine ir socialine šeimos prigimtimi – tęsiama žmonių giminė. Ši funkcija tenkina emocinius motinystės it tėvystės poreikius bei visuomenės reikmes – kad gimtų daugiau vaikų ir jie geri užaugtų. Šeimoje vaikas nuolat stebi ir perima šeimos gyvenimo būdą, jos narių dorovinę ir dvasinę kultūrą, elgesį, vertybines orientacijas. Šeima jam padeda įveikti vienišumą, nepasitikėjimą savimi, nerimą. Šeima yra tobuliausias vaiko auginimo institutas.
c). Tautos etoso tęstinumo funkcija.
Etosas – natūralus, ilgainiui susiklostęs istorinis dorumo paveldas, tai gyva tautos dvasia, siejanti mus su praeitimi. Tautos etninės kultūros kloduose slypi vaiko tautiškumo ir dorovingumo ugdymo versmės.
d). Ūkinė bei ekonominė šeimos funkcija.
Vaikų auginima sir auklėjimas glaudžiai susijęs su deramu šeimos ūkinės ir ekonominės funkcijos plėtojimu. Šeimos ekonomika apima jos santykius, susijusius su egzistavimo, materialinių ir kai kurių dvasinių poreikių tenkinimu, namų ir asmeninio ūkio, biudžeto tvarkymu, šeimos valdymu, tarpusavio parama. Šios funkcijos esmė – šeimos narių materialinių poreikių tenkinimas. Geresnė šeimos materialinė padėtis leidžia tėvams sudaryti geresnes sąlygas savo vaikų mokymuisi bei lavinimuisi. Be to, ir patys tėvaqi, geriau apsirūpinę, gali geriau tenkinti savo dvasinius bei kultūrinius poreikius.
e). Rekreacinė šeimos funkcija.
Tai laikas, skirtas turiningai ilsėtis, fizinėms ir dvasinėms jėgoms atstatyti, sveikatai atgauti. Tai dvasinio šeimos komforto kūrimas naujų jėgų darbui, mokymuisi, kūrybiniams sumanymams kaupti. Šios funkcijos plėtotė šeimoje priklauso nuo buitinio aptarnavimo tinklo, maitinimo įstaigų skaičiaus, tėvų ir kitų šeimos narių uždarbio. Rekreacinė šeimos funkcija turėtų padėti tėvams, tėvams ir vaikams suratėti.
f). Komunikacinė šeimos funkcija.
Komunikacija – šeimos bendravimas, išgyvenimai, keitimasis patyrimu, mintimis apie gautą informaciją, domėjimasis literatūra,...
Šį darbą sudaro 3954 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!