BUDIZMAS -tai viena svarbiausių religijų šalia krikščionybės ir islamo, atsiradusi V-VI amžiuje prieš mūsų erą Indijoje, vėliau išplitusi Pietryčių bei Centrinėje Azijos ir Tolimuosiuose Rytuose. Pagal šiuolaikinius mokslininkus “Budizmas” yra naujas ir nevykęs pavadinimas – geriau sakyti “Budos kelias” (Buddha Dharma), t.y. “prabudusiojo kelias”. Budos pradininku laikomas Indijos princas Sidarta Gautama, vėliau pramintas Buda.
Prieš 2550 metų Buda turėjo išminties galimybes mokyti, gyvendamas puikiais kultūros sužydėjimo laikais, apsuptas labai gabių mokinių. Pasiekęs prašvytimą, keturiasdešimt penkerius metus rodė vedantį į jį kelią. Jo Mokymas yra kaip deimantas,jo prigimtis nesikeičia, nors spinduliuoja spalvomis to, ant ko jis padėtas. Taip mokymas prisitaikė prie atskirų šalių kultūrinių sąlygotumų neprarasdamas savo esencijos. Mokymas daugiau nei 1500 metų buvo perduodamas Indijoje, po to – 1000 metų Tibete. Šiandien išsilavinę ir savarankiški vakariečiai vis dažniau pastebi,kad požiūris ir priemonės, perteikiami mokymuose yra beribiai Budo mokslai įvairūs. Kandziur, paties Budos žodis, susideda iš 108 tomų, talpinantis 84000 mokslų. Vėlesni jų komentarai, Tandzius, apima 254 storas knygas. Todėl paskutiniai Budos žodžiai buvo: ”Galiu mirti laimingas. Nepalikau jokio mokslo užspaustame delne. Daviau viską, kas neštų jums naudą“.
Remiantis tokiu pasakymu, Mokslas yra kažkas labai praktiška, kažkas, ką galima tiesiogiai panaudoti gyvenime. Kada žmonės jo klausė ko jis moko, - visada atsakydavo taip pat: ”Mokau, kadangi jūs ir visos būtybės trokštate pasiekti laimę ir išvengti kančių. Mokau, kokie daiktai yra“.
Tad ko gi Buda moko? Jis betarpiškai, visiems gerai suprantamais žodžiais, išaiškina kas yra galutinė tikrovė, o kas yra sąlygota. Šis suvokimas leidžia mums išgyventi pastovią laimę. Budizmas nėra dogmatiškas, čia klausiama apie viską. Remiantis atitinkamomis priemonėmis, tai, kas suprantama, tampa mūsų pačių išgyvenimu. Jis sako, kad visko pagrindas yra Tiesa, kuri niekada nebuvo sukurta. Ji yra neatskiriama nuo erdvės, viršlaikė ir viską persmelkianti. Tam tikromis aplinkybėmis ji gali patirti save savo pačios galios dėka. Ta viršlaikė būsena, esanti visada ir visur, vadinama dharmakaja,...
Šį darbą sudaro 10895 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!