Referatai

Savanorystė Lietuvoje

10   (2 atsiliepimai)
Savanorystė Lietuvoje 1 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 2 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 3 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 4 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 5 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 6 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 7 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 8 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 9 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 10 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 11 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 12 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 13 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 14 puslapis
Savanorystė Lietuvoje 15 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Savanorių judėjimas Lietuvoje palyginti jaunas. Nevyriausybinės organizacijos arba trečiasis sektorius pradėjo intensyviau veikti tik prieš septynetą metų. Šiame sektoriuje darbuojasi palyginus nedaug žmonių, be abejo, trūksta ir finansinių išteklių. Todėl būtina kuo efektyviau panaudoti žmogiškuosius resursus — savanorius.
Lyginant su kitomis šalimis, Lietuvoje j savanorišką veiklą yra įsitraukę daug mažiau žmonių. NVO informacijos ir paramos centro (NIPC) 1998 m. balandžio mėn. atliktos apklausos duomenimis, tik 5% Lietuvos gyventojų dirbo savanorišką darbą per praėjusius vienerius metus, o tuo tarpu JAV šis skaičius siekia 50%, Vokietijoje - 20%, Vengrijoje - 12%. Pasak tyrimo rezultatų, lietuviai nesidarbuoja savanoriškai dėl neigiamo visuomenės požiūrio į savanorystę ir dėl to, kad jiems nebuvo pasiūlytas savanoriškas darbas, t.y. jie tiesiog nebuvo pakviesti savanoriškai pagelbėti organizacijoms vykdant jų uždavinius. Savanorių centras su jūsų pagalba tikisi pakeisti kai kurias neigiamas visuomenės nuostatas ir nepasitikėjimą savanoriška veikla.
Kodėl reikalingi savanoriai?
Savanoriškas darbas - tai galimybė kiekvienam, nepriklausomai nuo lyties, tautybės, religinių bei politinių įsitikinimų, amžiaus ir sveikatos, panaudoti savo sugebėjimus ir patirtį, realizuoti savo pomėgius, įgyti naujų žinių bei įgūdžių, susirasti naujų draugų, tapti reikalingu kitiems, gerai praleisti laisvalaikį, įsitraukti į darbą ir dalyvauti visuomenės gyvenime, keičiant jį pagal bendruomenės poreikius.
Nevyriausybinės organizacijos kviečia savanorius atlikti tokias užduotis, kurios dėl jų prigimties negali būti mokami darbai. Žinoma, savanoriai atsineša į organizaciją naujas idėjas, skleidžia informaciją apie organizaciją visuomenėje, tuo padarydami ją labiau žinomą ir vertinamą.
Reikia mylėti, neapkęsti, kovoti, tikėtis - tai gali padaryti gyvenimą kartų, tačiau be šito visas gyvenimas - niekai.
J. V. Gėtė
Kas yra savanoris?
Savanoris - bet koks žmogus, skiriantis savo laiką, žinias, patirtį, energiją darbui organizacijoje ir neimantis už tai piniginio atlygio. Savanoriškas darbas gali būti nedidelis, pavyzdžiui, pagalba vienos dienos renginyje, arba rimtesnis, skiriant keletą valandų savo laisvalaikio kas savaitę arba net kasdien. Tai priklauso tik nuo jūsų norų.
Kas gali tapti savanoriu?
Savanoriu gali būti bet kuris subrendęs ir sąmoningas žmogus, atsakingas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3375 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
15 psl., (3375 ž.)
Darbo duomenys
  • Etikos referatas
  • 15 psl., (3375 ž.)
  • Word failas 112 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt