Kaskart, iškilmingomis progomis išgirdus Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“, krūtinėje suspurda širdis. Mano tėvynė, mano žemė, mano kraštas, mano Lietuva! O čia – jos balsas. Mano bočių balsas. Išdidus, nepalūžęs, iškentęs negandas ir vargus. Tik jų dėka gimiau laisva. Jų dėka žinau, ką reiškia nevaržomos nuomonės ir malonumo rašyti skonis, kai ką tik gimusios gležnutės kūrybos netraiško griežtos cenzūros tankai. Tik mūsų tėvų ir senelių pastangomis mes visi žinome, kodėl esame tokie, kokie esame, ir kokią įtaką dabarčiai padarė praeitis, kuri nenuginčijamai yra ypatingai svarbi šių dienų tautos gyvenimui.
Kaip jau minėta, istorijos vaidmuo – itin reikšmingas. Ji ugdo ateinančių kartų sąmoningumą ir atsakomybę prieš tuos, kurie savo krauju sumokėjo už geresnę mūsų būtį. Minėdami Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį, Žalgirio kautynių jubiliejų, vykdydami tokias socialines akcijas kaip „Misija – Sibiras“, mes neleidžiame užmiršti jauniems žmonėms, kas jie tokie yra iš tiesų, nes visa tai prisimename tik iš istorijos vadovėlių. Mums jau svetimos rezistencinės kovos ar koncentracijos stovyklos bei masiniai trėmimai, palietę ne vieno lietuvio šeimą. Svetimas netekties jausmas, skausmas, priverstinė emigracija ir gimtosios sodybos ilgesys. Tačiau tik panaikintos istorijos „baltosios dėmės“ bei atskleista tiesa padeda suvokti, kokia brangi yra žemė, ant kurios stovime, ar tyras Dzūkijos miškų oras, kuriuo mes kvėpuojame.
Be to, kaip ir kiekvienam žmogui atskirai, taip ir visai tautai svarbu žinoti savo kilmę. Kaip prieš kelis šimtmečius žmonės gyveno ir dirbo? Kokia kalba kalbėjo? Kokia visuomenės santvarka vyravo? Tik žinodami praeities faktus, kokie buvome praeityje, mes galėsime žinoti, kas esame šiandien, ir kas būsime ateityje, nes tik užpildžius visus loginės sekos nežinomuosius turėsime galimybę tvirtinti, jog ji yra teisinga. Tai tikrai suprato iškiliausi mūsų tautos žmonės, kaip antai Donelaitis, „Metuose“ aprašęs būrų ir ponų gyvenimą bei santykius, V. Krėvė, ne tik dramatiškai aprašęs Skirgailos asmenybę savo dramoje „Skirgaila“, bet ir to meto gyvenimą, ar J. Marcinkevičius, vienoje iš savo trilogijos...
Šį darbą sudaro 661 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!