Potemės

Kuo tautos praeitis svarbi dabarčiai? (kalbėjimas)

10   (1 atsiliepimai)
Kuo tautos praeitis svarbi dabarčiai? (kalbėjimas) 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tauta – tai istoriškai susiformavusi bendruomenė žmonių, kuri turi bendrą kilmę, kalbą, papročius, tradicijas ir kultūrą. Kiekviena tauta turi garbingą praeitį ir savo istoriją, kuri yra labai svarbi dabarčiai. Žmonės jau seniai įvairiais būdais stengėsi išaukštinti savo tautos didžius pasiekimus, užkariavimus ir esminius įvykius. Tačiau tautos istorija nėra tik žemių užkariavimas ar vien tik pagrindinių įvykių eiga. Ko gero, dažnai į tautos praeitį yra žvelgiama labai paprastai ir nesusimąstoma, kuo ji galėtų būti svarbi šiandien.
Tautos praeitis ugdo tautinę savivertę ir yra svarbi dabarčiai, dėl išsaugotų tradicijų. Mano manymu, be papročių ir kalbos, tauta būtų netikra, nes, ko gero, nėra nieko blogiau už išsižadėjimą savo gimtosios kalbos ir kultūros. Tad, kalbėdami apie kultūrą, turime nepamiršti lietuvių rašytojo, pirmosios Lietuviškos knygos autoriaus, Martyno Mažvydo kūrinio „Katekizmas“. Turbūt, kiekviena tauta turi savo kultūros pradžią, o būtent lietuvių tautos kultūros pradžios simboliu yra laikomas M. Mažvydo „Katekizmas“. Žinoma, kad lietuvių kultūra pradėjo egzistuoti ir daug anksčiau, bet pirmosios lietuviškos knygos atsiradimas buvo svarbus žingsnis lietuvių tautos kultūros ir kalbos vystymuisi. „Kalba yra didis, tautos statytas paminklas“ – sakė lietuvių kalbininkas Jonas Jablonskis. Ko gero, sunku būtų nesutikti su kalbininko žodžiais. Mano manymu, be kalbos nebūtų jokios tautos. Kalba sujungia žmones, ji suvienija ir primena tautai, kad ji yra išskirtinė ir ypatinga savo tradicijomis ir pasiekimais. Kalbos suvienijimo pavyzdys galėtų būti, jau minėtas, M. Mažvydo „Katekizmas“. Mažvydas „Katekizmo“ pratarmėje rašė: „Broliai seserys, imkit mane ir skaitykit...“ Šis kreipinys parodo, kad autorius bando suvienyti visą tautą ir skatina ją pradėti skaityti lietuviškai. Taip pat, dar vienas švietėjas, kuris rašė apie gimtosios kalbos svarbą, buvo lietuvių literatūrinės kalbos kūrėjas Mikalojus Daukša. Jis „Prakalboje į malonųjį skaitytoją“ teigė, kad visais amžiais žmonės kalbėjo savo gimtąją kalba...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 563 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (563 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos potemė
  • 1 psl., (563 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią potemę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt