Analizės

Romeo ir Džiuljeta. Tragedija gali būti graži

9.0   (3 atsiliepimai)
Romeo ir Džiuljeta. Tragedija gali būti graži 1 puslapis
Romeo ir Džiuljeta. Tragedija gali būti graži 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Romantiška amžinos meilės istorija, Romeo ir Džuljetos likimai, tapę meilės sinonimu ištisoms kartoms… Istorija, kai meilė tampa stipresnė už mirtį.

Ištrauka

Romantiška amžinos meilės istorija, Romeo ir Džuljetos likimai, tapę meilės sinonimu ištisoms kartoms… Istorija, kai meilė tampa stipresnė už mirtį.
„Romeo ir Džiuljeta“ tai klasikinė istorija, adaptuota šiuolaikiniame Veronos mieste. Dviejų tarpusavyje nesutariančių šeimų, Montekių ir Kapulečių, vaikai įsimyli vienas kitą. Jie slepia savo jausmus, nes žino, kad tėvai niekada neleis jiems būti kartu. Šios dramos pabaiga, sakoma, kad yra tikra tragedija. Visiems žmonėms yra gerai žinoma, jog drama pasibaigia įsimylėjilių mirtimi. Tačiau, ar tikrai mirtimi pasibaigusi meilės istorija yra tragedija?..
Tragedija, tai dramos žanras vaizduojantis stiprų, ryškų, kenčiančių heroju principinius, neišsprendžiamus susidūrimus, konfliktus, pasibaigiančius, dažniausiai mirtimi. Gaila, jog šis žodis įgijo perkeltinę reikšmę, kasdieninėje kalboje juo pavadiname didelę (arba nelabai didelę) nelaime, skaudžius išgyvenimus. Šiek tiek ironijos. Juokinga, kad yra tokių žmonių, kuriems didi tragedija, ką čia tragedija,- visa katastrofa, jog pusryčiams nespėjo išgerti puodelio kavos ar arbatos. Žmonių ivykių pervertinimas ir fantazijos gausimo buvimas kelia liūdesį. Prisipažinsiu, jog man labai keista, kad žmonės nesupranta tikrosios tragedijos prasmės.
Shakespeare'o veikalas „Romeo ir Džuljeta“ dažniausiai įsivaizduojamas kaip odė romantiškai meilei. Iš tikrųjų tai – socialinė drama, kurioje paprasta meilė dramatiškomis aplinkybėmis įgauna aukščiausią tragizmo skambesį. Šioje tragedijoje labiausiai domina tai, kad meilė gimsta ir skleidžiasi neapykantoje, Veronos karo atmosferoje. Paradoksas, jog šioje dramoje neapykanta žudo, tačiau būtent ji įžiebia meilės kibirkštį. Apie tai galima kalbėti ir dievišku lygmeniu – meilė gimsta iš neapykantos, kad nugalėtų esantį pyktį ir pagiežą. Gali būti, jog iš tikrųjų pati neapykanta gimsta iš nieko. Montekių ir Kapulečių pavyzdys yra iškalbingas, nes niekas nebežino nesantaikos priežasties. Jų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 692 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (692 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 2 psl., (692 ž.)
  • Word failas 35 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Romeo ir Džiuljeta ar tragedija gali būti graži

Romeo ir Džiuljeta ar tragedija gali būti graži Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Ir tragedija gali būti graži (pagal V.Šekspyro dramą „ Romeo ir Džuljeta“)

Ir tragedija gali būti graži (pagal V.Šekspyro dramą „ Romeo ir Džuljeta“) Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais.

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti? Savo įžvalgas argumentuokite pavyzdžiais. Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip manipuliavimo išvengti?

Kalba gali būti ir manipuliavimo priemonė. Kaip ir iš ko atpažinti, kada kalbėtojas manipuliuoja, kaip  manipuliavimo išvengti? Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę