Šiandieninis šalies intensyvumas, efektyvumas ir jo sėkmė priklauso nuo verslininkų sugebėjimo. Verslas užima svarbią vietą šalies ūkio ekonomikoje. Verslas – tai veikla, teikianti naudą verslininkui ir kitiems asmenims, dalyvaujantiems prekių mainų sistemoje. Verslas gali būti apibūdinimas ir kaip užsiėmimas, kurio dėka gaminant prekes arba teikiant paslaugas kitiems vartotojams yra uždirbami pinigai.
Nagrinėjant ekonominius bei socialinius klausimus, negalima ignoruoti vyriausybės vaidmens. Praėjo tie laikai, kai vyriausybės apsiribodavo „ naktinio sargo“ vaidmeniu, gindamos privatinės nuosavybės teisę ir nesikišdamos į ekonomiką. Ekonomiką, anot A. Smito, tvarkė „ nematomoji ranka“. Tokia padėtis buvo iki XIX a. pabaigos. XX a. pradžioje išvystytos rinkos šalyse ėmė didėti vyriausybių ekonominis vaidmuo. Jis ypač padidėjo 1929 – 1933 metų pasaulinės krizės laikotarpiu.
• valstybės monetarinė politika.
Valstybės monetarinė politika – tai Centrinio banko politika, kai siekiant veikti šalies ekonomiką, reguliuojama pinigų pasiūla, reglamentuojami kreditai. Pinigų pasiūla turi didelę įtaką ekonominių procesų aktyvumui, spartesnei verslo plėtrai. Valstybės monetarinės politikos tikslas – reguliuoti pinigų kiekį apyvartoje.
Naudodama šias poveikio priemones, vyriausybė siekia tam tikrų ekonominių tikslų – mažinti infliaciją, nedarbą, užtikrinti ekonomikos augimą.
1. VERSLO EKONOMINIAI PRINCIPAI
Verslas grindžiamas tam tikrais tarpusavio sąveikos ekonominiais principais. Pagrindiniai verslo principai yra šie:
• pasirinkimo rinkoje laisvė ir konkurencija;
• prekinių mainų abipusė nauda prekės pirkėjui ir pardavėjui;
• pelno siekis;
• gamybinės komercinės veiklos paslaptis;
• ekonominė verslo rizika;
• visiška ekonominė atsakomybė už verslo rezultatus;
• neperžengimo ribos, už kurios prekiniai mainai nepriimtini;
• prekės pirkėjo ir pardavėjo savitarpio kontrolė.
Pasirinkimo rinkoje laisvės ir konkurencijos principas leidžia verslininkui laisvai pasirinkti ūkinės veiklos sritį, tai yra ką gaminti bei realizuoti, tiekėjus, rinką, laiką. Tai sąlygoja konkurenciją ir nulemia verslo sėkmę.
Prekinių mainų abipusės naudos pirkėjui ir pardavėjui principas pagrįstas tuo, kad pardavėjas ir pirkėjas turėtų abipusę ekonominę naudą. Šiuo atveju pardavėjas prekiniuose mainuose atiduoda mažesnės vertės prekę ir gauna didesnės vertės negu už ją atidavė. Jeigu šis principas būtų pažeistas, silpnėja verslo efektyvumas, krenta jo prestižas.
Pelno siekio principas...
Šį darbą sudaro 5915 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!