Konspektai

Rezistoriai

9.2   (2 atsiliepimai)
Rezistoriai 1 puslapis
Rezistoriai 2 puslapis
Rezistoriai 3 puslapis
Rezistoriai 4 puslapis
Rezistoriai 5 puslapis
Rezistoriai 6 puslapis
Rezistoriai 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

čia - dydis , priklausantis tik nuo laidininko medžiagos, jis vadinamas medžiagos specifine varža.Tuo būdu, laidininko atkarpos varža tiesiog proporcinga jos ilgiui l ir atvirkščiai proporcinga jos skerspjūvio plotui S.Iš formulės turime: =R*S/l, kur matyti ,kad specifinė varža  skaitmeniškai lygi laidininko ,turinčio vienetinį ilgį ir skerspjūvio plotą, lygų ploto vienetui. CGSE sistemoje varžos vienetu laikoma varža laidininko , kuriuo, kai galų potencialų skirtumas yra vienas CGSE vienetas, teka vieno CGSE vieneto stiprumo srovė. Kadangi šis vienetas praktiniams reikalams per didelis, tai praktiniu varžos vienetu yra paimta varža laidininko, kuriame atsiranda vieno ampero srovė, kai potencialų skirtumas yra vienas voltas. Šis vienetas vadinamas omu ir žymimas .Ryšį tarp omo ir varžos CGSE vieneto gausime, pasinaudodami sąryšiu, išplaukiančiu iš Omo dėsnio:1omas=1 voltas/1 amperas=1/300potencialo CGSE vieneto/3*109 srovės stiprumo CGSE vienetų =1/9*1011varžos CGSE vieneto. Milijonas omų yra vadinamas megomu. Varžos dimensija gausime remdamiesi lygybe:[R] =[V]/[A] =TL-1.Specifinę varžą  praktinėje sistemoje įprasta matuoti vienetais, nustatomais remiantis jos formule, išreiškiant varžą R omais, skerspjūvio plotą S -kvadratiniais centimetrais, o ilgį – centimetrais, gautasis specifinės varžos vienetas – omas-centimetru(cm). Tuo būdu, specifinės varžos vienetu laikoma specifinė varža tokios medžiagos, iš kurios pagamintas kubas su 1cm ilgio briauna turi 1 varžą, kai srovė teka nuo to kubo vienos sienos prie priešingos sienos. Be specifinės varžos ,dažnai įvedamas atvirkščias dydis:σ=1/ ,vadinamas specifiniu laidumu arba elektros laidumu. Specifinė varža priklauso nuo laidininko temperatūros. Beveik visų metalų specifinė varža įprastoje temperatūroje kinta tiesiškai, priklausydama nuo temperatūros: =0(1+αt),čia t-temperatūra pagal Celsijaus skalę, 0 –specifinė varža esant 0ºC, α-pastovus koeficientas.
39,5*104
Grafitas
39,2*10-6
2,55*104
Geležis, gryna
8,69*10-6
11,48*104
Varis, grynas
1,55*10-6
64,5*104
Gyvsidabris
94,3*10-6
1,06*104
Daugeliui metalų α skaitmeninė vertė yra artima 0,00367,t.y. 1/273 taigi,  užrašoma taip: = α0T, kur T-temperatūra pagal absoliutinę skalę. Tačiau šis sąryšis yra apytikrio pobūdžio ir nepasiteisina nei aukštoje, nei labai žemoje temperatūroje. Aukštoje temperatūroje α didėja.
Be to, varža padidėja metalams lydantis. Žemoje temperatūroje α mažėja. Labi žemoje temperatūroje(1-7º pagal...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2295 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2295 ž.)
Darbo duomenys
  • Elektronikos konspektas
  • 7 psl., (2295 ž.)
  • Word failas 118 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt