Renesansas (pranc. Renaissance, it. Rinascimento - atgimimas). - istorijos laikotarpio (epochos) pavadinimas, laikmetis, kai kūrėsi nauja kultūra, pavadinta atgimimu, labiausiai suklestėjo Italijoje. Renesanso kultūra plėtojosi Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje ir kt.
Renesansui būdingi bruožai - antikinės kultūros tradicijų gaivinimas ir humanistinė pasaulėžiūra.
Viduramžių Italijoje kūrėsi ir klestėjo laisvi respublikinio valdymo miestai valstybės. XII a. pab. miestai tapo prekybos ir finansų centrais. Plėtojosi amatai ir prekyba. Stiprėjo prekybininkų bei amatininkų politinė padėtis miestuose. Tobulėjo gamybos technologijos, didėjo darbo našumas. Formavosi samprata, kad viskas priklauso nuo asmenybės gebėjimo ir valios, atsirado siekimas išsiskirti ir išgarsėti. Veikė švietimo tradicijos. XII-XIII a. pradinėse, vidurinėse ir aukštosiose mokyklose galėjo mokytis ir paprastų miestiečių vaikai.
O filosofijoje buvo plėtojamos teorijos ir mokymas apie valstybę (N. Makiavelis, Ž. Bodenas). Kuriamos utopinės idealių valstybių teorijos (T. Moras). Todėl šiame darbe norėčiau išsiaiškinti kokios idealios vertybės buvo kuriamos renesanso epochoje.
Formavosi gamtos filosofija apie būties problemas (M. Kopernikas, Dž. Brunas, G. Galilėjus).
Šią temą todėl ir pasirinkau, kadangi kiekvienas iš mūsų apie gamtos filosofija ir būties problemas mažai kas galime teisingai suprasti ir motyvuoti, kiekvienas individualiai mąsto. Norėčiau daugiau apžvelgti apie žmogaus esmę, būtį, sužinoti ar liko tos renesanso filosofų teorijos šiandien. Todėl šiame darbe nagrinėsiu filosofų teorijas susijusias su žmogumi.
Esminiai epochos bruožai. Homocentrizmas. Natūralumas. Racionalus žinojimas. Humanizmas. Universalumas. Renesanso atstovai; F. Petrarka, Dž. Bokačas, F. Rablė, E. Spenseris, V. Šekspyras, M. de Servantesas, L. de Vega. Leonardas da Vinčis, Džirolamas Savonarola, Erazmas Roterdamietis, Marsilijus Fičinas Janas Husas, Jonas Kalvinas, M.Kopernikas, R.Dakartas ir G.Galilėjus.
Šio darbo tikslas išnagrinėti renesanso filosofijos ir kultūros pagrindines idėjas ir jų vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje.
1. Apžvelgti kas yra renesansas.
2. Pateikti pagrindines renesanso idėjas ir jų atstovus, bei jų vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje.
RENESANSO FILOSOFIJA idėjos apie žmogų
Kultūros sąjūdžiui, telkusiam kūrybinę mintį, žadinusiam skvarbą į žmogų ir gamtą, gaivinusiam antikinės kultūros lobyną, asketizmą keitusiam į laisvesnes dorybes ir naują gyvenseną, o Europą vedusiam iš agrarinės...
Šį darbą sudaro 1553 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!