XVI a. pradžia, vadinamasis činkvečentas yra reikšmingiausias Italijos meno periodas, vienas didingiausių visos meno istorijos laikotarpių. Tai buvo Leonardo da Vinčio ir Mikelandželo, Rafaelio ir Ticiano, Koredžio ir Džordžionės, o Šiaurėje Diurerio, Holbeino ir daugelio kitų žymių italų ir Šiaurės miestų metas. Galėtume paklausti kodėl visi šitie didieji meistrai gimė vienu metu, tačiau šito daug lengviau paklausti, o ne atsakyti.
Pagrindinis renesanso dailininkų bruožas – pasiekta harmonija. Tai atsispindėjo jų darbuose.
Pagaliau menininkas tais laikais tapo laisvas – jis neturėjo aklai paisyti užsakovo norų, jam duodavo daugiau pasireikšti pačiam. Tai biloja garsių skulptorių darbai.
Tai vienas garsiausių meno meistrų gimęs Italijoj, Toskanos kaime. Jis buvo priimtas mokiniu į vieną pirmaujančių Florencijos dirbtuvių, vadovaujamą tapytojo ir skulptoriaus Andrea del Verokjo. Verokjas buvo garsus Venecijos meistras.
Galime neabejoti, kad dirbtuvėje, kur gimdavo šedevrai jaunasis Leonardas turėjo ko išmokti. Čia jis sužinojo liejimo ir kitas metalo apdirbimo paslaptis, ruošdamasis kurti paveikslą ar skulptūrą, išmoko atlikti kruopščias akto ar apsirengusio modelio studijas. Jis mokėsi tyrinėti augalus bei įvairiausius gyvius, kad paskui tai galėtų panaudoti savo paveiksluose, gavo išsamius optinės perspektyvos ir vartojimo pagrindus.
Leonardas da Vinčis pranoko visus kitus talentingus jaunuolius. Tai buvo genijus, kurio proto jėgos visada žavės ir stebins paprastus mirtinguosius. Mes galime įsivaizduoti Leonardo proto dydį ir produktyvumą, nes jo mokiniai ir gerbėjai išsaugojo jo sąsiuvinius ir eskizus, tūkstančius puslapių užrašų ir piešinių, ištraukas iš knygų, kurias skaitė, ir juodraščius tų, kurias ketino parašyti. Juo daugiau tų užrašų skaitome, juo sunkiau mums suvokti, kaip vienas žmogus galėjo pasiekti tobulumo tokiose skirtingose srityse ir beveik į visas sritis įnešti reikšmingą indėlį. Gal viena iš priežasčių buvo tai, kad Leonardas buvo florencijietis dailininkas, o ne mokslininkas. Jis buvo įsitikinęs, kad menininko pareiga yra tyrinėti regimąjį pasaulį, kaip yra darę jo pirmtakai, bet tai reikia daryti daug nuodugniau, intensyviau ir kruopščiau. Jo nedomino knyginės mokslininko žinios. Mokyti universitetų vyrai...
Šį darbą sudaro 1937 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!