Referatai

Renesansas ir Renesanso muzika

10   (2 atsiliepimai)
Renesansas ir Renesanso muzika 1 puslapis
Renesansas ir Renesanso muzika 2 puslapis
Renesansas ir Renesanso muzika 3 puslapis
Renesansas ir Renesanso muzika 4 puslapis
Renesansas ir Renesanso muzika 5 puslapis
Renesansas ir Renesanso muzika 6 puslapis
Renesansas ir Renesanso muzika 7 puslapis
Renesansas ir Renesanso muzika 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XIV a. iš pagrindų pakeitė Europą ir europiečius . Katalikų bažnyčia išgyveno sunkią krizę . Ji pamažu nustojo buvusi žmogaus pasaulėžiūros centrine ašimi . Pasaulietiškumo stiprėjimas galėjo reikšti kriti - šką ir net ironišką poziciją bažnyčios atžvilgiu . Vienas tokių pavyzdžių buvo Džovanio Bokačo „De – kameronas“ . Tačiau pasaulietiškumo stiprėjimas muzikoje tai pirmiausia pasaulietinių žanrų iškilimas Būtent pasaulietinė muzika ėmė lemti kuriamos muzikos stilių ir čia reiškėsi visos muzikos naujovės . Bažnytinė muzika užėmė konservatyvią, tradicijas išlaikančią poziciją, kuri išliko per visus paskesnius amžius .
XIV a. iš esmės pakito ir politinis Europos vaizdas, kuriame ilgą laiką dominavo Prancūzija . 1328 m. po karaliaus Karolio IV mirties Prancūzijos karalių sostas atiteko Valua dinastijai, tačiau jo siekė ir Anglijos karalius Eduardas III . Ši nesantaika galiausiai virto Šimtamečiu karu tarp Anglijos ir Prancū-zijos, su pertraukomis trukusiu nuo 1337 iki 1453 m. 1360 m. Prancūzija pasirašiusi Bretinji taiką, di – deles teritorijas užleido Anglijai . XIV a. Europoje vis didesnį vaidmenį ėmė vaidinti Šiaurės Italija su savo turtingais ir greitai augančiais miestais . Čia atsirado laisvo, išsilavinusio žmogaus idealas ir vadi-namasis humanistinis mąstymas . Tai padėjo pamatus naujam Europos kultūriniam laikotarpiui – rene– sansui .
Sąvoką „humanizmas“ galima paaiškinti kaip pagrindinių vertybių orientavimą į žmogų . Humanizmo laikotarpio žmogaus santykiai su pasauliu buvo labai aktyvūs . Prasidėjo didieji geografiniai atradimai, sparčiai vystėsi gamtos mokslai, naujas galimybes mokslui ir švietimui atvėrė spaudos išradimas . Pas- kesnių laikų muzikai tokią pat svarbą turėjo natų spausdinimo technika, kurią ištobulino Venecijos spaustuvininkas Petručis .
Humanistinio mąstymo pavyzdžiu yra laikomas ir svarstymas - kas yra gražu mene ir muzikoje . Vidu-ramžių traktatuose nedaug kalbama apie grožį ir malonumą . Kur kas labiau diskutuojama apie tai, kas teisinga ir atitinka Dievo tvarką . Tuo tarpu XIV ir XV a. traktatai ėmė vertinti jausmų grožį, tai kas žmogui klausant ar žiūrint...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4938 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (4938 ž.)
Darbo duomenys
  • Muzikos referatas
  • 8 psl., (4938 ž.)
  • Word failas 104 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt