Konspektai

Reformacijos judėjimas ir Bažnyčios pertvarkymas

10   (1 atsiliepimai)
Reformacijos judėjimas ir Bažnyčios pertvarkymas 1 puslapis
Reformacijos judėjimas ir Bažnyčios pertvarkymas 2 puslapis
Reformacijos judėjimas ir Bažnyčios pertvarkymas 3 puslapis
Reformacijos judėjimas ir Bažnyčios pertvarkymas 4 puslapis
Reformacijos judėjimas ir Bažnyčios pertvarkymas 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

• Reformacija - Visuomeninis, politinis ir ideologinis judėjimas dėl religijos atnaujinimo ir Katalikų bažnyčios pertvarkymo, XVI a. vykęs daugelyje Europos šalių.
• 1547 m. Karaliaučiuje išleista pirmoji lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“.
• Anglikonybė - Protestantizmo kryptis, susiformavusi XVI a. Anglijoje, Henrikui VIII Tiudorui 1534 m. atsiskyrus nuo Romos ir įkūrus anglikonų bažnyčią, kurios galva yra karalius (skiria bažnytinius hierarchus, turi teisę prižiūrėti liturgiją, aukščiausioji apeliacinė bažnytinio teismo institucija).
• Arijonizmas - Krikščionybės srovė, atsiradusi IV a. ir neigusi Trejybės dogmą bei Kristaus dieviškumą. Reformacijos laikotarpiu arijonizmas atgaivintas Vakarų Europoje. XVI a. plito su kitomis reformacijos kryptimis Lietuvoje bei Lenkijoje. Gausiausios bendruomenės buvo Kėdainiuose, Tauragėje. XVII a. 6–7 deš. persekiojami katalikų ir reformatų arijonai išsikėlė iš Lietuvos ir Lenkijos.
• Indulgencija - Nuodėmių atleidimo raštas, kurį popiežiaus vardu išduodavo Katalikų bažnyčia už nuopelnus bažnyčiai (dalyvavimą kryžiaus žygyje, šventų vietų aplankymą) arba už pinigus. Šį raštą įsigijusiam nusidėjėliui nuodėmės būdavo atleidžiamos be jokios kitokios atgailos. Indulgencijų pardavinėjimas buvo vienas iš bažnyčios turtų kaupimo šaltinių.
• Kalvinizmas - Protestantizmo kryptis, susiformavusi XVI a. Šveicarijoje; pagrindus jai padėjo teologas Jonas Kalvinas. Kalvinistai pagrindiniu tikėjimo šaltiniu laiko Šventąjį Raštą, pabrėžia tokias dorybes kaip pamaldumas, dorumas, darbštumas ir taupumas.
• Liuteronybė - Protestantizmo kryptis, susiformavusi XVI a. Vokietijoje; pagrindus jai padėjo vokiečių teologas Martynas Liuteris. Liuteronai nepripažino popiežiaus valdžios, atsisakė vienuolijos ir celibato, iš septynių krikščionybės sakramentų pripažįsta tik Krikštą ir Komuniją.
• Predestinacijos dogma - Lemties dogma, pagal kurią Dievas iš anksto nulemia, kurie žmonės bus išganyti, o kurie pasmerkti. Uolus visų religinių priesakų laikymasis, sėkmė darbe ar versle gali būti Dievo malonės apraiška. Šią dogmą pateikė Jonas Kalvinas.
• Protestantizmas - Reformacijos metu XVI a. atsiradusi nauja krikščionybės kryptis, kurios svarbiausios atšakos: liuteronybė, kalvinizmas ir anglikonybė.
• Reformacijos pradžia – XVI a. (Vokietija, 1517).
• Reformacijos judėjimas prasidėjo Šventojoje Romos imperijoje, jo pradininkas ir iniciatorius – vienuolis Martynas Liuteris.
• Reformacijos pradžia laikomi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 835 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
5 psl., (835 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos konspektas
  • 5 psl., (835 ž.)
  • Word failas 731 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt