Gyvybė. Dažno žmogaus sąmonėje tai labai siaura sąvoka. Tai kažkas, kas turi rankas, kojas, na, galbūt letenas, sparnus, vaikšto, skraido, maitinasi, tęsia giminę. O kur lieka jausmai? Nejaugi gyvybė gali egzistuoti be pojūčių, jausmų, džiaugsmų ir išgyvenimų? Ir tai ne vien tik apie gyvūnus. Lygiai tą patį galime sakyti ir apie augalus. Augalai jautriai reaguoja į šviesą, garsus, “užuodžia” dujas atmosferoje (kai kada netgi geriau už gyvūnus), jaučia prisilietimą ir maitinimosi produktų (mineralinių trąšų) “skonį”. Indų botanikai ištyrė, kad muzika pagreitina ar sulėtina augalų vystymąsi. Ramios muzikos (tvarkingų akustinių bangų) veikiami augalai auga sparčiau ir būna didesni. Tranki muzika veikia priešiškai - augalas pradeda nykti, skursti. Amerikos mokslininkai išaiškino, kad sergantys medžiai, kaip ir žmonės ar gyvuliai, turi padidėjusią temperatūrą.
Žmonija jau išnaikino apie 110 rūšių stambių žinduolių. Iš jų du trečdaliai išnyko be pėdsakų, kiti dar paliko artimas rūšis. Gyvūnijos ir augalijos nykimas auga geometrine progresija. Smarkiai storėja ne tik Raudonoji knyga, į kurią surašomos nykstančios rūšys, bet ir Juodoji - išnykusių rūšių sąrašas.
Negalima vienašališkai teigti, kad žmogus - vienintelis rūšių nykimo kaltininkas, bet ar tik ne pagrindinis? Senovėje medžioklė buvo vienas iš pagrindinių egzistencijos šaltinių. Dabar tai - turtingų žmonių pramoga, trofėjų, mados vaikymasis. Turėti reto gyvūno odos diržą, rankinę, dramblio kaulo šachmatų figūrėles, šukas, papuošalų dėžutę šiais laikais yra prestižas. Kuo turtingesnis žmogus, tuo daugiau jis nori turėti savo namuose “natūralių” dirbinių. Tačiau ar yra čia kuo didžiuotis, girtis? Tai, kad tavo juosmenį dabar juosia brangus, natūralios odos diržas, galbūt reiškia tai, kad kažkur Afrikoje masiškai gaudomos kažkokios rūšies gyvatės, kurioms dėl to gresia išnykimas. Ar reikia didžiuotis tuo, kad tu prisidedi prie spartaus gyvybės naikinimo?
Žmogus skuba apie save pareikšti, kad jis sukūrė tai, ką mes šiandien turime, tačiau pamiršta, kad kadaise daugelio idėjų buvo pasisemta iš gamtos. Dar senovės filosofas Demokritas pastebėjo, kad mūryti namus žmonės išmoko...
Šį darbą sudaro 3114 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!