Rašiniai

Rašinys "Ar grožinė literatūra moko gyventi?"

9.2   (2 atsiliepimai)
Rašinys "Ar grožinė literatūra moko gyventi?"  1 puslapis
Rašinys "Ar grožinė literatūra moko gyventi?"  2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Jau nuo senų laikų mes mokėme vienas kitą gyventi, atsiradus raštui tai pasidarė labai lengva, tačiau žmonės nemėgsta sausų žodžių, kurie reikalų gyventi pagal vieną planą, todėl grožinė literatūra, kurioje gyvenimo vertybės perteikiamos subtiliai, išpopuliarėjo. Mano nuomone, grožinė literatūra ne tik moko gyventi, bet ir padeda žmogui atpažinti save, suvokti ko trokšta iš savo gyvenimo. Gyventi geriausiai moko tokie žanrai, kaip: romanas, novelė ir apsakymas, o suvokti gyvenimą ir save padeda lyrika, eilėraščiai.
Meilė yra ypatingai paslaptingas jausmas, kurį paaiškinti ar suvokti itin sudėtinga, tačiau grožinė literatūra padeda mums, nes grožiniuose kūriniuose pateikti veikėjai suteikia mums pavyzdį, kaip žmonės elgiasi kai jie yra įsimylėję ir kaip nereikėtų elgtis išgyvenant meilės jausmų audras. Mariaus Katiliškio romane „Miškais ateina ruduo“ meilės motyvas dominuoja kūrinyje, veikėjų veiksmai ir pasirinkimai gali puikiai pamokyti skaitovą, leisti jam suvokti, jog meilė yra labai nenuspėjama ir ne visada amžina. Monikos ir Tiliaus meilė romane yra romantizuojama, perteikiama kaip tikra, aistringa meilė, tačiau giliai panagrinėjus kūrinį suvokiame, kad Monikos veiksmai yra nepriimtini, nors tarp jos ir Doveikos tikrų meilės jausmų nėra, išduoti savo sužadėtinį yra nepriimtina. Nors šį Monikos poelgį galime įvardinti kaip prastą pavyzdį, kurio reikėtų vengti, pagrindinė romano idėja – tikrajai meilei nėra kliūčių. Skaitant romaną veikėjų klaidos ir jų pasekmės išryškėja, o skaitovas mokosi ne tik ko nereikėtų daryti ir kaip reikėtų elgtis, kai žmogus yra apimtas meilės jausmo, bet ir kokios pasekmės gali jo laukti. Romano pabaigoje Doveikos drastiški veiksmai atkeršyti Tiliui, už Monikos suviliojimą, taip pat gali pamokyti skaitovą. Šis Doveikos poelgis vaizduoja žmogaus nenuspėjamus veiksmus, kai jis yra apimtas pykčio, kuris kyla iš meilės kitam žmogui. Nors pyktis ir meilė atrodo vienas kitam priešingi jausmai, nesunku įrodyti, jog Doveikos pyktis kilo iš meilės Monikai. Doveika taip mylėjo ir didžiavosi savo sužadėtine, jog sužinojęs apie jos išdavystę, savo pyktį nukreipė Tiliui, nors Monika buvo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 644 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
2 psl., (644 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (644 ž.)
  • Word failas 8 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Ar grožinė literatūra moko gyventi?

Ar grožinė literatūra moko gyventi? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar literatūra moko gyventi? (rašinys)

Ar literatūra moko gyventi? (rašinys) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar literatūra moko gyventi? Rašinys

Ar literatūra moko gyventi? Rašinys Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar literatūra moko gyventi? (K. Donelaitis)

Ar literatūra moko gyventi? (K. Donelaitis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ko mus moko antikos literatūra? (9 klasės rašinys)

Ko mus moko antikos literatūra? (9 klasės rašinys) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar literatūra moko gyventi? (Sruoga, Donelaitis)

Ar literatūra moko gyventi? (Sruoga, Donelaitis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar literatūra moko gyventi?

Ar literatūra moko gyventi? Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Svarbiausia gyventi orientuojantis ne į ateities iliuzijas, o į gyvą dabarties pilnatvę bei kokybę

Svarbiausia gyventi orientuojantis ne į ateities iliuzijas, o į gyvą dabarties pilnatvę bei kokybę Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Kaip lietuvių literatūra atsako į klausimą, dėl ko verta gyventi

Kaip lietuvių literatūra atsako į klausimą, dėl ko verta gyventi Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Gyventi dėl kitų ar gyventi sau rašinys

Gyventi dėl kitų ar gyventi sau rašinys Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (A. Škėma; B. Sruoga; V. Mykolaitis-Putinas)

Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (A. Škėma; B. Sruoga; V. Mykolaitis-Putinas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar pritari žodžiams „Visi trokšta gyventi kalno viršūnėje, nesuprasdami, kad tikroji laimė yra kopimas į tą kalną stačiu jo šlaitu“ (G. G. Markesas)

Ar pritari žodžiams „Visi trokšta gyventi kalno viršūnėje, nesuprasdami, kad tikroji laimė yra kopimas į tą kalną stačiu jo šlaitu“ (G. G. Markesas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt