Analizuoti pasirinkau XVII amžiuje Prancūzijoje gyvenusio ir kūrusio filosofo Renė Dekarto (René Descartes, 1596-1650) „Metafizinių apmąstymų“ ištrauką. Renė Dekartas – neeilinis mąstytojas, mat būtent jam priskiriamas racionalizmo pažinimo krypties pradininko titulas. Šią kryptis, iškeliančią proto savarankiškumą, puikiai iliustruoja mano pasirinkta Renė Dekarto ištrauka. „Metafiziniai apmąstymai“ – tai trijų dalių traktatas, ieškantis skirtumų tarp žmogaus kūno ir sielos, įrodinėjantis Dievo buvimą bei aiškinantis pirmąją filosofiją.
"Iš kur aš galiu būti tikras, kad tai, ką jūs man sakote, yra tiesa?" – tokiu klausimu Renė Dekartas pradeda savo apmąstymų kelią. Kaip visko pagrindą jis pasitelkia abejonę. Jis abejoja viskuo – nuo aplink jį esančių daiktų, žmonių, iki savęs, savo minčių, vizijų, sielos. Anot jo, tik tokiu būdu, atsiribojant nuo visų mūsų patyrimų, pojūčių, visko, ką mes laikome teisinga ar neteisinga, galima atrasti tai, kas iš tikrųjų yra tikra. Būtent ši abejonė ir yra gija tarp visų trijų R. Dekarto apmąstymo dalių, iš kurių pirmoji yra tarsi įvadas, abejonės visu supančiu pasauliu pagrindimas ir tokios filosofijos šaknų aiškinimas, antroji – nepatiklus žvilgsnis į kūno ir sielos santykį, kažko tikrai tikro ir teisingo ieškojimas ir tame, ir tame, bei trečioji, kurioje autorius, remdamasis savo ankstesnių ieškojimų mintimis, grindžia Dievo, kaip visiškos tobulybės, egzistavimą.
Jau pradedant skaityti Dekarto apmąstymus, pirmajame iš jų, mes atrandame dvi erdves, tarp kurių mąstytojas ir laviruoja. Viena iš jų, tai, mūsų akimis, ta realioji, matomoji erdvė – autorius, sėdintis prie ugnies apsirengęs chalatu, laikančiu lapą popieriaus. Tuo tarpu antroji erdvė – tai jo minčių pasaulis, kuriame besiblaškydamas jis bando atrasti tai, kas jam svarbiausia – kažką visiškai tikro ir nenuginčijamo. Pats autorius pripažįsta, kad tai – itin sunki užduotis, jis pavadina ją netgi pamišėlišką: „Nebent tik susilygindamas su kažkokiais pamišėliais, kurių protas taip užtemdytas juodųjų tulžies garų, kad jie visą laiką tvirtina esą karaliai, iš tikrųjų būdami skurdžiai, arba vilkį auksu ir purpuru,...
Šį darbą sudaro 1462 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!