Šiais laikais projektavimas neįsivaizduojamas be modernių elektroninių prietaisų ir kompiuterinių programų, automatizuojančių projektavimo procesą. Rinkoje, abiejų rūšių produktų, pasiūla yra didelė.
Projektavimo procesas yra labai sudėtingas, todėl neįmanoma sukurti vienos programos apimančios ir automatizuojančios visą projektavimo procesą. Paprastai siūlomos programos ar programų paketai automatizuojančios konkretų projektavimo etapą ar jo dalį. Norint bent dalinai automatizuoti projektavimo procesą reikalingos kelios ar keliolika programų. Programos, automatizuojančios vėlesnį projektavimo etapo ar jo dalį, privalo perimti ir operuoti duomenimis iš ankstesnio etapo ar jo dalies. Taip iškyla tarpusavio suderinamumo problema. Norint sumažinti nesuderinamumus geriausia pasirinkti vieno gamintojo programas ar jų grupes.
• Statybos inžineriją – statybinių konstrukcijų skaičiavimą, architektūrinę dalį, pastatų eksterjero ir interjero projektavimą, bei konceptualų projektų vaizdavimą trimetėje erdvėje, priešgaisrinės saugos sistemos modeliavimą, vandentiekio bei nuotakyno sistemų modeliavimą, šildymo bei vėdinimo sistemų modeliavimą, suprojektuoto ar projektuojamo pastato informacinio modelio kūrimą;
• Aplinkos inžineriją – GIS (geoinformacinių sistemų) kūrimą ir naudojimą, kelių bei geležinkelių projektavimą, lauko inžinerinių tinklų projektavimą, žemėtvarkos bei gerbūvio projektavimą, detaliųjų planų kūrimą, elektroninių geodezinių prietaisų duomenų valdymą bei apdorojimą, rastrinių vaizdų redagavimą bei vektorizavimą;
• Mechanikos inžineriją – mašinų projektavimą, įrengimų ir kitų gaminių projektavimą, lankstinių projektavimą, liejimo formų projektavimą, suvirinimo procesų modeliavimą.
Šiame referate aptarsiu šias keturias „Autodesk®“ kompanijos programas, skirtas aplinkos inžinerijos uždaviniams spręsti: „Autodesk® Land Desktop“; „Autodesk® Civil Design“; „Autodesk® Survey“; „Autodesk® Raster Design“.
1. Automobilių kelių projektavimas „Autodesk®“ programine įranga
Programa “Autodesk Survey 2004” lauko matavimų duomenys iš prietaiso yra kopijuojami į kompiuterį. Importavus lauko matavimo duomenis, jie yra matematiškai apdorojami – įvertinamos paklaidos ir įvedamos pataisos. Išsaugojami teodolitinių ir niveliacijos ėjimų paklaidų apskaičiavimo rezultatai – santykinė paklaida, kampiniai bei linijiniai nesąryšiai. Programa “Autodesk Survey 2004” ekrane atvaizduoja taškus.
Šių taškų pagrindu programoje “Autodesk Land Desktop 2004” yra sukuriamas paviršius. Paviršius gali būti atvaizduojamas izolinijomis ar trimačiais “AutoCAD” objektais. Projektuojant kelią, yra sukuriama projektuojamo kelio ašis – brėžiamos tiesios kelio ašies atkarpos (tangentės), kurios...
Šį darbą sudaro 2683 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!