Rašiniai

Psichoanalizė

9.2   (3 atsiliepimai)
Psichoanalizė 1 puslapis
Psichoanalizė 2 puslapis
Psichoanalizė 3 puslapis
Psichoanalizė 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kalbėdama apie psichoanalizę Marcelle Marini * teigia, jog psichoanalizės teorija neatskiriama nuo ilgalaikių ryšių su mitais, pasakomis bei literatūros kūriniais: jau pirmuosiuose teoriniuose darbuose Freudas remiasi literatūra: nuo 1897 metų Sofoklio „Karaliaus Edipo“ ir Šekspyro „Hamleto“ skaitymo įspūdžius jis nuolatos sieja su pacientų ir savęs analize bei sukuria vieną pagrindinių sąvokų „Edipo kompleksą“. Galima paminėti Lacaną, kuris, įvesdamas į psichoanalizę struktūrinės kalbotyros modelį,siekia sukurti naują pasąmonės teoriją ir nustatyti intersubjektyvius santykius lemiančius dėsnius. Jis stengiasi nustatyti pasąmonės, intersubjektyvumo ir santykio su tiesa logiką. 1956 metais, anot paties Lacano, to pasiekti pavyko išnagrinėjus Poe tekstą „Pagrobtas laiškas“. Literatūros tekstų studijos gimstančiai psichoanalizei leido peržengti grynai medicinos sferos ribas ir padėjo įgyti žmogaus psichikos ir jo tapsmo bendrosios teorijos statusą.
Reikia pasakyti, kad psichoanalizės teorijos skirtingose mokyklose (Freudo, Jungo, Klein, Lacano ir t.t.)įvairuoja,- sunku suderinti paties Freudo sąvokas, taikytas įvairiais tyrinėjimo laikotarpiais.
1892 metais isteriškos pacientės paskatino Freudą atsisakyti hipnozės bei primygtinės apklausos-jis leido joms kalbėti laisviau, taip lengviau kyla vaizdai, emocijos. Analitinė situacija yra intersubjektyvi. Pasak Lacano, nėra kalbėjimo be atsako, svarbu, kad būtų klausytojas, čia ir glūdi analizės esmė ir funkcija. Analitikas yra dukart „kitas“: pirmiausia jis yra tas, kuriam kalbama, liudytojas to, kas sakoma. Tuo pat metu jis yra kitas, į kurį kreipiamasi.
Sąmoningo bendravimo šerdyje ir už jo ribų egzistuoja bendras psichikos laukas- pasąmonė. Analitinė praktika pakeitė pasąmonės sampratą: ji nebėra tik sąmonės, aprėpiančios visą psichinį gyvenimą, neigiama išvirkščioji pusė. Pasąmonė- pamatinė psichoanalizės sąvoka ir svarbiausias šio mokslo įnašas į šiuolaikinį mąstymą.
Freudas analizuodamas sapnus atranda „karališką kelią, vedantį į pasąmonę“. Lygindamas sapno „išorinį turinį“ (t.y.mūsų sapno atpasakojimą) ir „latentinį turinį“, išaiškintą analizuojant asociacijas, jis pabrėžia sapną kuriančios „psichinės veiklos“ svarbą. Išryškėja du skirtingi literatūros kūrinių nagrinėjimo būdai: 1) nuogą pasąmonės tiesą slepia estetinė arba racionali uždanga; 2) išorinis tekstas kaip ir sapno „išorinis turinys“ yra glaudžiais simboliniais ryšiais susijęs su „latentiniu...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1564 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1564 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos rašinys
  • 4 psl., (1564 ž.)
  • Word failas 52 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Psichoanalizė (3)

Psichoanalizė (3) Psichologija
Peržiūrėti darbą

Psichoanalizė (2)

Psichoanalizė (2) Psichologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį