Pagrindinės sąvokos: prokuroras, ikiteisminio tyrimo pareigūnas, bendradarbiavimas, kriminalistikos taktika, nusikalstamų veikų tyrimas, tyrimo planavimas ir organizavimas, bendradarbiavimo formos.
Santrauka. Remdamasis teisės aktų ir mokslinės literatūros analize bei atliktu empiriniu tyrimu1, straipsnio autorius nagrinėja prokurorų ir ikiteisminio tyrimo pareigūnų bendradarbiavimo sampratos, teisinio įtvirtinimo bei šių subjektų bendradarbiavimo pasireiškimo formų problematiką. Aiškindamasis prokuroro ir ikiteisminio tyrimo pareigūnų bendradarbiavimo sampratą autorius pabrėžia kriminalistikos taktikos vaidmenį suvokiant šio bendradarbi avimo reikšmę. Analizuojant bendradarbiavimo svarbą tiriant nusikalstamas veikas ir rūpinantis nusikalstamumo prevencija atkreipiamas dėmesys į būtinybę nusikalstamas veikas tiriančių pareigūnų bendradarbiavimui suteikti baudžiamojo proceso principo statusą. Nagrinėjant prokurorų ir ikiteisminio tyrimo pareigūnų bendradarbiavimo išraiškos formas praktiniame pareigūnų darbe atkreipiamas dėmesys į prokurorų pasyvumą Šiame procese.
Kiekvienoje valstybėje visada buvo ir bus reikalingi ne tik operatyvūs, bet ir išsamūs bei kompleksiški nusikalstamumo, kovos su juo, o ypač mokslo laimėjimų taikymo kriminalistikos srityje tyrimai [1, p. 120-127]. Siekiant šio tikslo luri būti stengiamasi nuolat plėtoti kriminalistikos mokslą. Kriminalistikos galimybių, tobulesnių bei veiksmingesnių mokslinių technologijų įtraukimo į nusikaltimų tyrimo sritį bei naujausių nusikalstamumo formų analizė - tai prioritetinės kriminalistikos mokslo plėtros sritys. Sėkmingos minėtų sričių plėtros prielaida - veiksminga praktinė prokurorų ir nusikalstamų veikų tyrimo pareigūnų, kaip pagrindinių ikiteisminio tyrimo subjektų, bendradarbiavimo veikla. Būtent jiems ir lenką didžiulė nusikalstamų veikų tyrimo našta, o tai -sudėtingas ir kūrybinis procesas, reikalaujantis išsamios analizės. Įvairiapusiškoje ikiteisminio tyrimo veikloje svarbu viskas, nes tiriant nusikalstamą veiką ikiteisminio tyrimo pareigūnai ir prokurorai planuoja tolesnę tyrimo eigą, kuria daugybę versijų grįsdami jas jau turimais konkrečiais duomenimis, naudodami įvairias organizacines, procesines, operatyvines ir kitas priemones. Atsižvelgiant į tai galima teigti, kad tik prokurorų ir ikiteisminio tyrimo pareigūnų geranoriškas bendradarbiavimas sudaro sąlygas tinkamam, efektyviam bei kokybiškesniam nusikalstamų veikų tyrimui. Todėl pirmiausia minėtų pareigūnų bendradarbiavimas turi būti teisingai suprastas, aiškiai ir išsamiai reglamentuotas ir sėkmingai įgyvendinamas praktikoje. Prokuroro ir ikiteisminio tyrimo pareigūnų bendradarbiavimo klausimai užsienio literatūroje [2] nuolat gvildenami, tuo...
Šį darbą sudaro 14926 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!