Referatai

Profesinės etikos svarba

10   (1 atsiliepimai)
Profesinės etikos svarba 1 puslapis
Profesinės etikos svarba 2 puslapis
Profesinės etikos svarba 3 puslapis
Profesinės etikos svarba 4 puslapis
Profesinės etikos svarba 5 puslapis
Profesinės etikos svarba 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vienos profesijos žmonėms būdingi panašūs asmeniniai bruožai, savybės, išskiriancios juos iš kitų profesijų atstovų, jie yra savito charakterio tipo (pvz., jautrūs kitų skausmui ir nelaimėms, kitais besirūpinantys asmenys neretai renkasi socialinio darbuotojo profesiją). Profesijos reprezentatinai išsiskiria savo profesinėmis žiniomis, turi specifinių įgūdžių. Juos sieja formali organizacija, užtikrinanti jų interesus, jiems galioja nustatyti etikos standartai.
Tam tikros profesijos darbuotojai savo veiklos sferoje demonstruoja aukštesnias profesinias žinias ir įgūdžius, juos taikydami praktikoje, nei likusioji visuomenės dali. Daugelio profesijų specialisai už savo veiklą yra atsakingi klientams. Jei kurios nors profesijos neturi savo tiesioginių klientų, tuomet reikalaujama, kad būtų elgiamasi kuo geriau atliekant užduotį (logiškų sprendimų, sąžiningo tyrimo, rezultatų ir išvadų užrašymo. Tokiu atveju profesinis elgesys yra ne visuomenės ar valstybės, bet profesijos reikalas. Profesinių žinių, įgūdžių ir tinkamo jų taikymo bei drausmės klausimus sprendžia profesijos organai, bet esant reikalui (jei elgiamasi netinkamai ar nekompetentingai), gali įsikišti ir teismai. Teisme profesijos kolegos dalyvauja kaip liudininkai, stodami prieš savo kolegą, nusižengusį profesinės praktikos normoms.
Tos pacios profesijos nariai įvairių motyvų vedami ( vienas iš profesijos atstovų jungimosi į asociacijas motyvų yra savireguliacija. Leisdami etikos kodeksus ar panašius dokumentus, jie siekia užtikrinti teikiamų paslaugų kontrolę. Jie patys geriau nei kiti gali spręsti apie teikiamų paslaugų kokybę, nes geriau žino sąlygas, kuriomis tenka dirbti, ir pačią darbo specifiką), jungiasi į profesines organizacijas (profasąjungas, draugijas, asociacijas ir kt.), kurios gali būti traktuojamos kaip interesų grupės.
Šiuolaikinių profesijų užuomazgos randamos žvelgiant į senovės istoriją. Ne išimtis ir visuomenės tarnautojai. Senovės Egipte tarnautojų ir dvasininkų padėtis buvo išskirtinė; Konfucijaus laikų Kinijoje mandarinai buvo profesionalūs tarnautojai, dirbę karaliui.
Profesinė etika iškilo sąlygota tiesioginės tradicinių profesijų savivaldos. Ankstyvoji hebrajų religija nurodė kunigų funkcijas – juos atskyrė nuo bendruomenės; tuo pačiu modeliu sekė ir krikščionių bažnyčia (apaštalai, kunigai ir vienuoliai išrinkti ir atskirti nuo kitų). Viduramžių gildijos buvo suverenios institucijos, jos kontroliavo amato mokymąsi ir stojimo reikalavimus,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1234 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1234 ž.)
Darbo duomenys
  • Etikos referatas
  • 6 psl., (1234 ž.)
  • Word failas 43 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt