PVA-4/2 gr. stud. A.Mikalauskienė
2007
Oponavo:
Panevėžys, 2007
ĮVADAS
Temos aktualumas: Lietuva negali pasigirti Edwardo Lloydo kavine, kurioje beveik prieš 300 metų gimė pirmosios Anglijos draudimo užuomazgos draudžiant jūrinius laivus, taip pat neturi Vokietijos poros šimtmečių draudimo tradicijų. Iki Lietuvos Respublikos inkorporavimo į Tarybų Sąjungos sudėtį Lietuvoje nebuvo specialaus įstatymo, skirto reguliuoti draudimą ir su juo susijusius santykius. Draudimo srityje veikė konkretizuoti įstatymai, apimantys tik tam tikrą sferą. Nuo 1940 m. iki 1990 m. draudimo santykių teisinis reguliavimas vystėsi ta pačia kryptimi kaip ir kitose to meto sąjunginėse respublikose - centralizuotai nustatant draudimo rūšies taisykles. Atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę priimti norminiai aktai iš esmės pakeitė draudimo teisinių santykių reguliavimą, ko pasekoje susiformavo įdomi praktika. Tačiau ir priėmus naujus norminius aktus išliko aktualus tolesnis draudimo teisinių santykių tobulinimo klausimas. Nežiūrint į didelę draudimo sutarčių reikšmę, šiandien draudimui Lietuvos teisės moksle kreipiamas nepakankamas dėmesys. Lietuvos teoretikai nėra paskyrę nė vieno veikalo išimtinai draudimo problemoms, išskyrus keletą darbų, skirtų atskirų draudimo teisinių santykių analizei, tačiau jau praradusių reikšmę, įvykus įstatyminės bazės pokyčiui. Ypač aktualu draudiminiuose santykiuose yra teorinių problemų bei praktinių klausimų derinimas.
Šiuo metu draudimo rinka Lietuvoje yra formavimosi stadijoje. Vienas svarbiausių Lietuvos draudimo rūšių – Sveikatos draudimas. Užsitęsusi Lietuvos sveikatos reforma, gyventojų nusiskundimai sveikatos priežiūros būkle, verčia ieškoti alternatyvių sprendimų.
Darbo objektas: Sveikatos draudimas Lietovoje.
Darbo tikslas: Atskleisti privalomojo sveikatos draudimo Lietuvoje praktiką, problemas, perspektyvas.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti sveikatos draudimo Lietuvoje praktiką.
2. Aptarti privalomo sveikatos draudimo problemas ir perspektyvas.
Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė;
2. Lietuvos Respublikos teisinių aktų, reglamentuojančių sveikatos draudimą, analizė.
Darbą sudaro įvadas, 2 skyriai, išvados, literatūros sąrašas. Literatūros sąrašą sudaro 12 šaltinių.
1. SVEIKATOS DRAUDIMAS LIETUVOJE
1.1. Draudimo sąvokos esmė
Draudimas savo esme yra ekonominė kategorija, glaudžiai susijusi su finansų kategorija.1 Ekonominė draudimo vystymosi prielaida buvo civilinės ir prekybinės apyvartos dalyvių būtinybė greitai padengti nuostolius, kurie galėjo atsirasti jų turtui ar asmeniui įvairių žalingų faktorių (tiek gamtinės, tiek ir socialinės-ekonominės kilmės) pasekoje....
Šį darbą sudaro 5004 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!