1. PROCESO ESMĖ, SCHEMOS.
Pratraukimas – tai labai našus vidinių ir išorinių paviršių apdirbimo metodas, kurį taikant pasiekiami labai tikslūs apdirbtų paviršių matmenys, ir forma. Pratraukiama daugiabriauniu pjovimo įrankių – pratrauktuvu, jam slenkant ruošiniu (pjovimo judesys).
Pratrauktuvo kiekvienas dantis didesnis už prieš jį esantį dantį. Dėl to kiekvienas dantis nuo ruošinio apdirbamo paviršiaus nupjauna nestorą drožlę, ir ruošinio paviršius gaunamas nelabai šiurkštus. Nežiūrint palyginti mažo pjovimo greičio pratraukiant, šis apdirbimo metodas yra našus, nes suminis vienu metu pjaunančių dantų skaičius didelis.
Skylių pratraukimo ir pradūrimo schemos parodytos 1. paveiksle, a, b. Pratraukiant ruošinys 2 galiniu paviršiumi remiasi į staklių kronšteiną 1. Jėga P pratrauktuvas pratraukiamas pro ruošinio apdirbamą skylę. Praduriant skylę, ruošinys 2 atremiamas į preso stalą 5. Jėgą P pridėjus prie pradurtuvo 4 galo, jis prastumiamas pro ruošinio apdirbamą skylę.
Skirtingai nuo pratraukimo, kur praktrauktuvas yra tempiamas, pradurtuvas gniuždomas. Norint išvengti pradurtuvo klupdymo, jis turi būti ne ilgesnis kaip 15 skersmenų.
1.1pav. Skylių pratraukimo (a) ir pradūrimo (b) schemos.
2. PRATRAUKTUVŲ PASKIRTIS IR TIPAI.
Pratrauktuvais apdirbami įvairios formos vidiniai ir išoriniai paviršiai (apvalios, šešiakampės skylės, išdrožos, įvairių formų tiesūs ir sraigtiniai grioveliai, krumpliai, išėmos, fosoniniai paviršiai ir kt.). Nors pratrauktuvo pjovimo greitis mažas (v=3-10 m/min), tačiau vienu metu dideliu pločiu pjauna daug dantų ir todėl yra didelis darbo našumas. Kadangi pratrauktuvai – brangūs įrankiai, jie naudojami masinėje stambiaserijinėje gamyboje ir serijinėje gamyboje, kai kitais būdais apdirbti detalę sunku arba ekonomiškai neapsimoka.
Santykinis pratrauktuvo ir detalės judesys dažniausiai būna slenkamasis (2.1 pav.,a), kartais sraigtinis (2.1 pav., b), sukamasis – slenkamasis (2.1 pav., c) arba planetinis (2.1 pav., d)
Pratrauktuvo darbo dalyje yra pjovimo, valymo, kalibravimo, o kartais ir lyginimo dantys. Pratrauktuvų pastūmos judesį pakeičia gretimų dantų iškilimo skirtumas az arba gretimų dantų grupių iškilimo skirtumas ag. Kiekvienas pratrauktuvo dantis arba dantų grupė nupjauna tam tikrą užlaidos dalį.
2.1 pav.
3. RUOŠINIŲ PAVIRŠIŲ APDIRBIMAS PRATRAUKIMO STAKLĖMIS.
Pratraukimo staklės yra nesudėtingos konstrukcijos, ir jas...
Šį darbą sudaro 2798 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!