Pristatymai

Pramoninės visuomenės formavimasis

10   (1 atsiliepimai)
Pramoninės visuomenės formavimasis 1 puslapis
Pramoninės visuomenės formavimasis 2 puslapis
Pramoninės visuomenės formavimasis 3 puslapis
Pramoninės visuomenės formavimasis 4 puslapis
Pramoninės visuomenės formavimasis 5 puslapis
Pramoninės visuomenės formavimasis 6 puslapis
Pramoninės visuomenės formavimasis 7 puslapis
Pramoninės visuomenės formavimasis 8 puslapis
Pramoninės visuomenės formavimasis 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

žemės ūkio maisto produktų gamyba, mokslininkai pavadino žemdirbių̃ (agrãrine). Tokioje visuomenėje asmens padėtis priklausė nuo kilmės ir turimos žemės valdos dydžio. Skirtumai tarp visuomenės grupių milžiniški. Valdantieji, pavyzdžiui, viduramžių feodalai, buvo nedidelės valdžią savo rankose sutelkusios privilegijuotos grupės. Gyventojų dauguma – žemvaldžiams paklūstantys, įvairias prievoles privalantys atlikti beteisiai valstiečiai. Žemdirbių visuomenėje miestiečiai sudarė mažumą lyginant su kaimo gyventojais. Nebuvo mokslo ir žinių didelio poreikio, tad rašyti ir skaityti mokėjo vos vienas kitas žmogus. Dėl stiprios tradicijų ir papročių įtakos, luominės santvarkos ypatumų žemesniųjų visuomenės sluoksnių atstovai turėjo menkas galimybės pakeisti savo padėtį. Gyvendami uždaromis žemdirbių bendruomenėmis žmonės nepasitikėjo naujovėmis, nesiekė lavinti savo įgūdžių ir tobulėti.
XVIII a. pab. dėl pramonės perversmo padarinių pirmiausia Europoje ėmė formuotis nauja pramonnė (indùstrinė) visuomenė. Joje pagrindine žmonių veikla tapo mechanizuota pramoninė prekių gamyba. Vietoj rankų darbo, vėjo, vandens energijos imtos naudoti naujos energijos rūšys: anglys, nafta, elektra. Išaugę pramonės centrai – miestai – gyventojų skaičiumi nustelbė kaimus. Mažėjo luominės priklausomybės reikšmė. Nyko žmonių uždarumas, neraštingumas, atotrūkis tarp visuomenės grupių, formavosi nauji sluoksniai. Žmones imta vertinti pagal įgytą išsimokslinimą, verslumą ir profesinius įgūdžius.
konkrečią valandą. Darbininkai turėjo paklusti griežtai fabrikų drausmei, dirbti keturiolika ar šešiolika valandų per parą. Paros ritmą reguliavo ne bažnyčios varpai, o fabriko sirenos, pranešančios darbo pradžią, pertrauką ir pabaigą. Žmonės turėjo būti punktualūs, kad nepavėluotų į darbą ar traukinį.
Miestų visuomenė ( 2 )
Nekontroliuojamas urbanizacijos procesas sukėlė daugybę naujų problemų. Perpildytuose darbininkų rajonuose žmonės gyveno antisanitarinėmis sąlygomis, plito ligos ir epidemijos. Dėl užteršto geriamojo vandens visą XIX a. Europoje siautė choleros epidemija, nusinešusi tūkstančių žmonių gyvybes. Dėl pramonės perversmo padarinių itin sparčiai augo gyventojų skaičius. XVIII a. Europoje gyveno 140 mln. žmonių, o XIX a. pabaigoje jau daugiau nei 400 mln. Valstybėms norint įvertinti šalių visuomenę, daugelyje Europos valstybių prasidėjo reguliarūs gyventojų surašymai. Dėl ūkį ištinkančių krizių
XIX a. II pusėje Europoje ėmė trūkti darbo....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 965 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Skaidrės (.pptx)
Apimtis
9 psl., (965 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos pristatymas
  • 9 psl., (965 ž.)
  • Skaidrės 84 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt