• Dinama – elektros nuolatinės srovės generatorius.
• Luditai – Anglijos darbininkai,kurie prasidėjus pramonės mechanizacijai,ėmė naikinti mašinas ir pramonės įrenginius,nes manė,kad jie yra mažo atlyginimo ir nedarbo priežastis.
• Manufaktūra -pramoninės gamybos rūšis, paremta samdomuoju rankų darbu ir darbo pasidalijimu, kai atskirus produkcijos gamybos etapus atlieka darbuotojai, specializuojantys atskiruose darbuose.
Pramonės perversmas – pokyčiai gamybos technologijoje bei organizacijoje, kurių metu buvo pereita nuo manufaktūrinės prie stambiosios mašininės gamybos.
• turėjo didelį prekybos laivyną
• Didžioji Britanija buvo labai išplėtojusi prekybą,o gauta pelną reikėjo investuoti į gamybos plėtrą.
• Didžiojoje Britanijoje buvo daug gabių amatininkų ir inžinierių, technikos naujovių žinovų.
Pramonės perversmo pradžia Dižiojoje Britanijoje
Palyginus nacionalines pajamas,tenkančias vienam gyventojui, vieno amerikiečio, prancūzo ar vokiečio pajamos XIX a. sudarė maždaug ¾ brito pajamų.
Kitos didžiosios Europos valstybės baiminosi Didžiosios Britanijos pranašumo ir siekė kuo greičiau jį įveikti. Dėl įvairių priežasčių iki XIX a. pabaigos nė vienai Europos valstybei to padaryti nepavyko.
Vartojimo revoliucija
Viena iš pramonės revoliucijos priežasčių buvo vartojimo revoliucija. Vis labiau augo visuomenės vartojamų prekių paklausa, dėl šios priežasties augo prekyba,gamyba,ekonomika.
Pirmas gausiai vartojamas produktas buvo tabakas. XVII a. pabaigoje tabaką vartojo 25% Didžiosios Britanijos gyventojų, o Londone buvo suvartojama iki 90% importuojamo tabako.
Gerokai išaugo kavos ir arbatos vartojimas, dėl šios priežasties padaugėjo kavinių.
XVIII a. arbata pigo, todėl ją britai pradėjo gerti kiekviena dieną,atsirado tautinė arbatos gėrimo tradicija.
Didėjant drabužių paklausai daugėjo parduotuvių. Prekyba skatino prekių reklama. Didžiosios Britanijos laikraščiai ne mažiau kaip pusę puslapių skirdavo reklamai.
Gyventojų daugėjimas ir pramonės miestai
Pramonės perversmui didelę įtaką turėjo ryškus gyventojų skaičiaus augimas. Nuo 1750 m. – 1845 m. gyventojų Europoje padaugėjo 80%
Daugėjant gyventojų skaičiui, kuriamuose fabrikuose užteko darbo jėgos. Daugelis nedirbo žemės ūkyje, todėl sparčiai vyko gamybos plėtra.
XVIII a. Didžiojoje Britanijoje atsirado 43 nauji miestai, 27 iš jų buvo pramonės centrai,kurie susikūrė,dėl pramonės plėtros.
1841 m. 51% šalies gyventojų gyveno...
Šį darbą sudaro 647 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!