1769 metais išrastos garo mašinos pritaikymas pramonėje- atspirties taškas į industrializaciją. Pramonės perversmui įgijus pagreitį, investicijų į pramoninę gamybą išaugimui, proporcingai ėmė kilti ir žaliavų poreikis. To pasekoje imta ieškoti būdų, kaip ir iš kur gauti reikiamų žaliavų, paspartėjo kolonizacija. Ne tik žaliavos, reikalingos gamybai, bet ir daug daugiau buvo savinamasi iš kolonizuotų šalių. Todėl nenuostabu, kad kolonizatoriai šias šalis paliko ne tik skurdesnes, bet ir pakirto jų tolimesnio vystymosi galimybę. Besitęsiant pramonės revoliucijai, tęsėsi ir begalės permainų, kurios palietė ir žemės ūkį. Vietoj įsivyravusio požiūrio, kad žemės ūkis skirtas tik šeimos reikmėms atsirado specializuoti ūkiai skirti gaminti produkciją pardavimui, o naujų išradimų pritaikymas leido išauginti didesnį derliaus kiekį, kurio savikaina būtų santykinai mažesnė. Cheminės pramonės šuolio pagalba (trąšų sukūrimas, cheminės priemonės nuo kenkėjų) buvo iki minimumo sumažinta prasto derliaus ir badmečių tikimybė. Susidorojus su tiesiogine grėsme gyvybei- badu ir maisto nepritekliumi, atsirado tuomet dar nežinomas ir nematomas pavojus- dideli chemikalų kiekiai maiste.
Su pramonės perversmu į XVIII-XIX amžiaus žmonių gyvenimus įsipainiojo ir naujos su darbu susijusios problemos. Šoktelėjus pramonės gamybai, padaugėjo darbo, atsirado didesnis samdomų darbininkų poreikis, tačiau šis poreikis greitai peraugo į darbo jėgos perteklių. Tai skatino įmonių savininkus ignoruoti darbininkų , kurių negynė jokie valstybės įstatymai, sveikatą ir mokėti mažus atlyginimus. Dėl šios priežasties padaugėjo skurdžių darbininkų- proletarų, kurie ilgainiui siekdami pagerinti darbo sąlygas ėmė burtis į profesines sąjungas. Šių sąjungų atstovai rengė sąjūdžius ir taip atkreipė visuomenės bei valstybės dėmesį į savo vargingą buitį, nežmoniškas darbo sąlygas ir XIX amžiaus pabaigoje galutinai išsireikalavo darbo dieną sutrumpinti iki 10 valandų, priimti socialinius įstatymus, tokius kaip sveikatos draudimas. Šių sąjūdžių dėka žmonės pasimokė išsireikalauti juos ginančių teisių, siekti teisingumo, o ir įgytos darbinės teisės , kiek patobulintos yra taikomos ir iki šių dienų.
Chemijos pramonės tobulėjimu pasekė ir taip pat greitai besivystanti medicina....
Šį darbą sudaro 676 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!