Mano pasirinkta tema ‚Pramoginių renginių įtaka doroviniam jaunimo auklėjimui‘. Aš susidomėjau šia tema, nes jinai pasirodė man šiuolaikinė, aktuali ir įdomi. Taigi mano tikslas: Išsiaiškinti kokį poveikį pramoginiai renginiai turi doroviniam jaunimo auklėjimui.
Uždaviniai: apžvelgti populiariausius pramoginius renginius, skirtus jaunimui. Tyrimais nustatyti jų masiškumą, populiarumą, įtaką doroviniam ugdymui.
„Dorovinis auklėjimas – dorovinės sąmonės ir elgesio vienovės formavimas pagal dorovinių principų ir normų reikalavimus, ugdant dorovinę asmenybę“ Jeigu sutiksime, kad dorovinis principas liudija svarbiausią individo dorovinę poziciją, o pastaroji – asmenybės vidinį pasirengimą elgtis pagal dorovės normas, tai priartėjame prie mūsų nagrinėjamai temai aktualios ir reikšmingos sąvokos, kurios turinys aiškinamas taip: „Dorovinė norma,– visuomenės moralės principus atitinkantis konkretus reikalavimas. Yra normos-įsakymai, normos-draudimai, normos-pavyzdžiai. Normos interiorizuojamos, inkorporuojamos vidiniame asmenybės gyvenime, ir jos tampa elgesį reguliuojančiu veiksniu“ . Glaustai prisiminę pagrindinės ir su ja artimai susijusių sąvokų turinį, pasidomėkime, kaip šios pedagoginės klasikos schemos konkretizuojamos minėtose Bendrosiose programose? Apsiribokime tik dorinimo tikslo ir uždavinių priminimu.
Pramoginiams renginiams būdingų bruožų apžvalgą pradėkime nuo pramogos reikšmės. Pramoginės veiklos tikslas – rekreacija, žmogaus psichinių jėgų atkūrimas. Siekant šio tikslo, pramoga žmogaus gyvenime atlieka svarbų, daugiaplanį vaidmenį, kur jam suteikiama galimybė ne tik puikiai pailsėti, bet ir visapusiškai tobulėti.
Masiniais laikomi šokiai, pagrįsti pasikartojančiais, paprastais, nereikalaujančiais didesnių įgudžių, judesiai. Nagrinėjant masinį šokį, kaip pramogų rūšį, reikia atkreipti dėmesi į 3 elementus, kurie ir leidžia laikyti jį pramogų rūšimi: tai muzika – jos struktūra lengva, ritminga, lengvai priimama, tai sistema tvarkingų judesių., kurių įvairovė priklauso nuo šokio charakterio, jų bendri bruožai – skirtumas nuo įprastų darbo ar buitinių judesių.
Viktorina – savarankiškas žaidimas, kuriame klausimų pagalba išryškėja dalyvių žinios ir orientacija mokslo, meno, literatūros ir kt. srityje. Viktorinos esmė ta, kad vedėjas pateikia klausimus, o dalyviai čia pat atsako. Klausimai yra skaitomi po vieną. Teisingiausi, išsamiausi ir greičiausi atsakymai yra premijuojami.
Vakaronė – Europos tautų bendruomenis paprotis rinktis vakarais iš eilės kurioje nors kaimo...
Šį darbą sudaro 6111 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!