Valstybės ir visuomenės raida
Tikrino: Dėstytoja V.Jurėnienė
Akademija 2007
POSTMODERNUS ŽMOGUS
Veidą, dvasingo žmogaus veidą, matome sausakimšuose troleibusuose, tarp reklaminių stendų ar kompiuterių ekranuose. Ar jis dar sako ką nors šiuolaikiniam postmodernistinėmis vertybėmis besivadovaujančiam žmogui. Ar šiandien apskritai dar įmanomas dvasinis gyvenimas. Šiandien, XXI amžiaus pradžioje, kol didieji pasaulio mąstytojai dar nesugalvojo naujo termino gyvenamam laikotarpiui apibūdinti, mes vis dar kalbame apie postmodernizmo fenomeną.
Vienas pirmųjų 1917 m., palietusių postmodernaus žmogaus temą, buvo rašytojas Rudolfas Pannwitzas savo veikale „Europos kultūros krizė“. Jam šis žmogus yra visko kratinys: „sportiškai užgrūdintas, nacionalistiškai sąmoningas, kariškai išauklėtas, religiškai sujaudintas postmodernus žmogus yra paskrudęs moliuskas, išplaukęs iš didžiojo dekadanso radikaliosios revoliucijos europietiškojo nihilizmo verpeto įščių“. Šis postmodernus žmogus turi tapti figūra, įveikiančia modernizmo krizę.
Sociologijoje postmodernizmo terminas gavo pradžią 1968 metais, dėka A. Etzionė. Remiantis juo, postmodernią visuomenę apibrėžia komunikacijos, žinojimo bei energijos technologijų kilimas.
„Tai susiję su laiku ir technologijomis, su tuo, kaip technologijos veikia mūsų gyvenseną tam tikru laiku. Tokio baisaus likimo padariniai sunkiai aprėpiami, akimirkos tironija gresia tiek praeičiai, tiek ateičiai. Tai kompiuterių, interneto, palydovinių antenų, daugiakanalės televizijos, SMS žinučių, elektroninio pašto ir internetinės prekybos laikai. Jei esi siuntėjas, didžiausias deficitas yra kitų dėmesys. Jei esi gavėjas, labiausiai trūksta lėto, nepertraukiamo laiko. Štai jums ir konfliktas“ – pareiškė Thomas Hyllandas Eriksenas 2004 metais, savo knygoje „Akimirkos tironija“. Šioje knygoje autorius daugiau nagrinėja šalutinį informacinių technologijų poveikį atsiradusį kartu su visuomene, todėl ir mes žvelgdami autoriaus akimis bandysime jį suprasti.
Šiandien mes realybę suvokiame kaip daugelio dominuojančių ženklų visumą. Nebėra daugiau tikslo, kad menas ar populiarioji kultūra atspindėtų realybę, nes realybė yra tiesiog perpildyta reklamos, video žaidimų ir televizijos. Postmodernizmas į vieną suplaka net neįmanomus dalykus – taip pasiekiama nebūtų dalykų tarpusavio sąsajos. Tai galėtų pasirodyti absurdas, tačiau tai gali būti vertinama ir kaip nauja galimybė į tradicinius klausimus pažiūrėti kitaip: galbūt, suplakdamas į vieną praeities simbolinius herojus ir šiandienos įvykius,...
Šį darbą sudaro 4017 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!