Rašiniai

Popiežius Jonas Paulius II

9.8   (2 atsiliepimai)
Popiežius Jonas Paulius II 1 puslapis
Popiežius Jonas Paulius II 2 puslapis
Popiežius Jonas Paulius II 3 puslapis
Popiežius Jonas Paulius II 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Iš Šventojo Apaštalų sosto jis pasitraukė taip, kaip ir atėjo: su šypsena. „Aš buvau priblokštas jo šypsančio žvilgsnio“, – pasakojo kardinolas Mario Francesco Pompedda, vienas paskutinių aplankęs mirštantį pontifiką.
1978 metų spalio 16-ąją, pasibaigus konklavai, tūkstančiai italų, susirinkusių Šv.Petro aikštėje, nustėro, išgirdę tik ką išrinkto popiežiaus juokingą italų kalbos tartį ir gramatines klaidas. Visas katalikų pasaulis dar labiau nustebo, išvydęs galingo stoto vyrą su širdinga paprasto mirtingojo, o ne aukščiausiojo hierarcho šypsena.
Po Jono Pauliaus II mirties, matyt, dar ilgai ginčysis Bažnyčios ir pasaulietiniai istorikai, spręsdami, kas gi buvo šis popiežius, – ar drąsus revoliucionierius, ar užsispyręs konservatorius, apdairus politikas ar gilus mistikas, charizmatiškas oratorius ar fizinės kančios simbolis.
Roma ir pasaulis žino jau dabar: K.Wojtyla buvo vienas iškiliausių popiežių krikščionybės istorijoje.
Joks aiškiaregis niekada nebūtų išpranašavęs, kad „linksmasis Liolekas“, kaip draugai vadino aštuoniolikametį licėjaus mokinį iš nedidelio Pietų Lenkijos Vadovicų miesto, taps Romos popiežiumi ir bus palaidotas Vatikano požemių kriptoje, greta apaštalo Petro palaikų.
Nė vienas popiežiškųjų Romos universitetų mokslininkas nebūtų patikėjęs, kad Katalikų bažnyčios skeptrą paims dvasininkas slavas. Ir kad beveik penkių šimtmečių Italijos popiežių hegemoniją nutrauks lenkų atsargos karininko sūnus K.Wojtyla.
Jis gimė 1920 metų gegužės 18 dieną. Po ankstyvos motinos mirties tėvo išaugintas berniukas baigė licėjų. Apie kunigystę šis talentingas vaikinas nė negalvojo.
Jis šoko tango, futbolo aikštėje spardė kamuolį, vaidino teatre ir rašė eilėraščius apie meilę.
Tačiau sunkus darbas akmenų skaldykloje, karas, okupacija, artimųjų mirtys jaunuolį privertė kitaip pažvelgti į pasaulį. 26 metų K.Wojtyla priėmė kunigo įžadus. Sulaukęs 38 metų, tapo vyskupu. Eidamas 44 metus – Krokuvos arkivyskupu. 47 metų tapo kardinolu. 58-ių – popiežiumi.
Iš šaltų kraštų, bet nuoširdus
1978 metų rugpjūčio 26 dieną mirus popiežiui Pauliui VI, kardinolai balsavo už italų dvasininką Albino Luciani, tapusį Jonu Pauliumi I. Bet jam popiežiauti buvo lemta vos 33 dienas. Konklava vėl užsidarė Siksto koplyčioje spalio 14 d., o po dviejų dienų baltas dūmas paskelbė apie Joną...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1295 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1295 ž.)
Darbo duomenys
  • Krikščionybės rašinys
  • 4 psl., (1295 ž.)
  • Word failas 43 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Paulius ir Korintas

Paulius ir Korintas Krikščionybė
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį