Šiandien nerasime nė vienos žmogaus veiklos srities, kur būtų galima apsieiti be pinigų. Kiekvienoje ekonominėje sistemoje visos vertės išreiškiamos pinigais. Už suteiktas paslaugas ir parduotas prekes gautus pinigus keičiame į kitas mums reikalingas prekes ir paslaugas, grąžiname skolas, kaupiame turtą ir t.t. pinigai vienaip ar kitaip bus nagrinėjami ir kitose temose, nes nei vieno ekonominio reiškinio arba proceso negalima paaiškinti be kainos, o ši yra nekas kita kaip pinigų atspindys. Taigi pinigai yra tai, ką jie daro. Mažiems sandoriams savo šalyje mes naudojame vario ir nikelio bei vario, cinko ir alavo, taip pat aliuminio ir magnio monetas. Tos monetos – tai vadinamieji biloniniai pinigai, t.y. sutartiniai, simboliniai, pinigai, nes metalo, iš kurio jos pagamintos, vertė yra mažesnė už jų nominalią vertę. Jei 5 centų monetą išlydysime, tai gauto lydinio vertė bus mažesnė negu 5 centai. Daugumai visų sandorių naudojami popieriniai pinigai, t.y. 10, 20, 50, 100, 200, 500 Lt. Lietuvos banko skolos lakštai, banknotai. Abiejų formų pinigai yra mainų priemonė, t.y. tai, ką galime duoti mainais už kurį nors mums reikalingą daiktą ar paslaugą. Mes parduodame savo paslaugas už pinigus darbo užmokesčio arba atlyginimo pavidalu ir naudojame tuos pinigus norimiems daiktams pirkti, pavyzdžiui, maistui, drabužiams, būstui, kultūriniams poreikiams ir t.t. taigi pinigai yra priemonė kuria savo prekes ir paslaugas mainome į mums reikalingas prekes ir paslaugas. Savo ruožtu pinigai, kuriuos sumokame krautuvininkui ar kino teatro savininkui, leidžia jam iškeisti parduodamas prekes arba teikiamas paslaugas į kitus jam būtinus dalykus. Faktiškai pinigai yra visa tai, kas konkrečioje visuomenėje plačiai vartojama ir pripažįstama kaip mainų priemonė, atsiskaitant už prekes ir paslaugas.
Pinigai – aktyvai, kurie dažniausiai taikomi kaip mainų priemonė. Atskiros prekės ir paslaugos bei kiti materialieji aktyvai yra ,,įkaino- jami” pinigais ir mainomi verčiau panaudojant pinigus kaip visuoti- nai pripažintą matą negu vieną prekę ir t.t. keičiant į kitą (kaip natū- riniuose...
Šį darbą sudaro 2887 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!