Kiekvienoje ekonominėje sistemoje visos vertės išreiškiamos pinigais. Mažiems sandoriams savo šalyje mes naudojame vario ir nikelio bei vario, cinko ir alavo, taip pat aliuminio i magnio monetas. Tos monetos – tai vadinamieji biloniniai pinigai, sutartiniai, simboliniai, pinigai, nes metalo, iš kurio jos pagamintos,vertė yra mažesnė už nominaliąją vertę. Daugumai visų sandorių naudojami popieriniai pinigai, t.y. 1, 2, 5, 10, 20, 50, ir didesnių nominalų Lietuvos banko skolos lakštai, banknotai. Abiejų formų pinigai yra mainų priemonė, t.y. tai, ką galime duoti mainais už kurį nors mums reikalingą daiktą ar paslaugą. Mes parduodame savo paslaugas už pinigus darbo užmokesčio arba atlyginimo pavidalu ir naudojame tuos pinigus norimiems daiktams pirkti. Pinigai yra priemonė kuria savo prekes ir paslaugas mainome į mums reikalingas prekes ir paslaugas. Faktiškai pinigai yra visa tai, kas konkrečioje visuomenėje plačiai vartojama ir pripažįstama kaip manų priemonė atsiskaitant už prekes ir paslaugas.
cirkuliacijos ir mokėjimo priemonių funkciją.
Prekių mainuose viena svarbiausių priemonių yra pinigai. Pinigai, ta prasme kaip mes juos suprantame šiandien, atsirado ne iš karto. Žiūrėdami į pinigus, kaip į tam tikrą ūkio revoliucijos padarinį galime teigti, jog jie atsirado tam tikroje ūkio ekonominės raidos pakopoje, plėtojantis prekių mainams, o šie galėjo atsirasti tik jau esant privačiai nuosavybei.
Kol pinigai įgijo banknotų pavidalą, mainų priemonės vaidmenį vaidino daug visokių daiktų, nelygu kokios buvo tautos ekonominės gyvenimo sąlygos. Apskritai pirmieji pinigai būdavo tokie, koks būdavo tautos verslas: galvijai, odos, ginklai, papuošalai, kviečiai, rugiai, ryžiai, arbata, tabakas ir kita. Tačiau tokie „pinigai“ turėjo didelių trūkumų: brangu buvo juos laikyti ir transportuoti, daugelis iš jų buvo visiškai nedalomi. Vergai i galvijai yra nedalomi ir gyvena tik ribotą laiką, o sakykim, rugiai, kviečiai, ryžiai, arbata ir tabakas ilgainiui sunyksta. Todėl jie negali būti laikomi visą laiką kaip vertės atsarga (sankaupa). Tai labai nepatogu, nes žmonės parduodantys daiktus, ne visada nori tuojau pat įsigyti kitų daiktų, kurios...
Šį darbą sudaro 2502 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!