Nėra tokio žmogaus, kuris nebūtų nieko girdėjęs apie Septynis senovės pasaulio stebuklus. Tai piramidės, statulos, šventyklos, kurios buvo pastatytos pritaikant didžiausius technologijos laimėjimus. „Stebuklais“ senovės pasaulio gyventojai laikė Egipto piramides, Semiramidės sodus, Artemidės šventyklą Efese, Dzeuso statulą Olimpijoje, Halikarnaso mauzoliejų, Rodoso kolosą bei Aleksandrijos švyturį. Visi šie stebuklai turėjo bendrą savybę – „gebėjimą įkvėpti pagarbią baimę ir susižavėjimą“(Ch.Scarre: 2001), kurį lėmė įspūdingas kūrinių dydis, išskirtinis puošnumas bei meistriška technika, arba tam tikras jų derinys.
„Stebuklais“ šie kūriniai vadinami, nes sukelia ypatingus pojūčius, nuostabą bei pasigėrėjimą žmonių rankų darbo kūriniais. Net ir šiais laikais pasaulis nesiliauja stebėjęsis to meto meistriškumu – kiek daug buvo galima nuveikti naudojant paprastas priemones, kad ir žmonių būrius kroviniams vilkti virvėmis. Galima neabejoti, kad „stebuklai“ nebūtų sukurti ir be mokėjusios darniai veikti bendruomenės, turėjusios technologinių žinių ir įgūdžių, kurie buvo perduodami iš kartos į kartą.
Ch.Scarre knygoje „Senovės pasaulio stebuklai“ (2001) teigiama, kad pasirinktas stebuklų skaičius „septyni“ gali būti kilęs iš Artimųjų Rytų, kaip ir septynių dienų savaitė. Taip pat pastebima, kad visi septyni stebuklai yra parinkti iš kraštų, kuriuos užkariavo Aleksandras Didysis, be to, penki iš jų yra sukurti graikų ar helenizmo menininkų. Būtent šie penki graikų sukurti stebuklai ir bus pristatyti šiame darbe.
Darbo objektas – penki graikų sukurti senovės pasaulio stebuklai.
3. Pristatyti Halikarnaso mauzoliejų;
4. Pristatyti Rodoso kolosą;
5. Pristatyti Aleksandrijos švyturį.
ARTEMIDĖS ŠVENTYKLA EFESE
Artemidės šventykla buvo priskirta prie Septynių pasaulio stebuklų dėl savo ypatingos architektūros bei įspūdingo dydžio. Tai viena didžiausių šventyklų, kurią kada nors yra pastatę graikai bei viena ankstyviausių, sukurtų grynai iš marmuro.
Meilės ir derlingumo deivės Ištarės, kuri Graikijoje vadinama Artemide, kultas plito visose šalyse prie Viduržemio jūros. Mažosios Azijos mieste Efese jos garbinimas virto jos dievinimu, deivė buvo laikoma šio miesto globėja ir buvo nuspręsta jos garbei pastatyti didžiulę marmurinę šventyklą.
Artemidės šventyklos statyba truko 120 metų. Ją pradėjo statyti architekltas Cheristronas iš Knoso, jam mirus...
Šį darbą sudaro 2146 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!