Pasirinkau temą: Einšteinas yra sakęs: „Jei norite, kad jūsų vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakas.“ Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, pasamprotaukite kokios išminties mokoma pasakose.
Pasakos – tai nedideli, pamokomo turinio epiniai kūriniai, nestokojantys stebukliškumo, todėl svarbiausi jų skaitytojai yra vaikai. Pasakos – vieni pirmųjų tekstų, su kuriais susipažįsta vaikai. Iš pradžių jas girdi skaitomas tėvų ar darželyje, vėliau, jau patys mintyse iš raidžių dėliodami skiemenis, o iš jų – žodžius, taip pat susiduria su pasakomis. Pasakos – iš pažiūros nesudėtingi tekstai, tačiau paprastoje savo kalboje pasaka talpina viso pasaulio išmintį, išaukština pamatines vertybes (gerumą, teisingumą) ir nuvertina tai, kas laikina (išorinį grožį). Pasakos vaikus patraukia savo neįprastumu, magiškumu, stebuklais, kartais kiek šiurpokais paveikiais vaizdais, todėl didina jų kūrybiškumą, fantaziją. Jos ilgai (o kartais net ir suaugus) yra svarbus kultūrinis aspektas, formuojantis jų individualų pasaulį ir apsiskaitymą. Temos pavadinime minima fiziko, iš pažiūros nieko bendra su literatūriniu skaitymu neturinčio, Alberto Einšteino mintis apie ryšį tarp vaikų protingumo ir pasakų.Šioje kalboje su Einšteino mintimi, kad jei norime, jog vaikai būtų protingi, jiems reikia skaityti pasakas, nedvejodama sutiksiu. Pasamprotausiu, kuo pasakos vaikams naudingos ir svarbiausia – kokios kasdienės ir gilesnės išminties jos juos moko. Remsiuosi konkrečiais klasikinių pasakų vaikams pavyzdžiais ir savo, kaip skaitytojos, patirtimi.
Mano tėvai ir seneliai nuolatos skaitydavo man pasakas, dažniausiai vakare prieš užmiegant, kartais tiesiog norėdami užimti ar pralinksminti. Vos pramokusi skaityti, pati kibau į pasakų skaitymą, skaitydavau vis iš naujo ir iš naujo, kol daugelį galiausiai mokėjau atmintinai. Pasakos privertė mane susižavėti ir pamilti istorijas, pamilti knygas ir skaitymą. Įdomiausia jose man visuomet buvo stebuklai, nežemiški, neįprasti dalykai. Ir tik dabar suvokiu, ko į pasakas įpindami magiją siekė mūsų senoliai, jie siekė sudominti vaiką, ir vietoje paprasto moralo ar bausmės už nedaramą elgesį kurį anksčiau ar vėliau nedorėlis pamiršdavo, išmintingi žmonės sukurdavo stebuklingą istoriją su tarp eilučių slypinčia pamoka, kurią vaikas...
Šį darbą sudaro 913 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!