Astronomija-mokslas apie dangaus kūnus, jų sandarą, kilmę, raidą, padėtį danguje, taip pat judėjimą.
Nuo gilios senovės žmonės pagal dangaus kūnų padėtį ir judėjimą danguje orientavosi medžiodami ar keliaudami. Žvaigždės rodydavo kelią jūrų laivams ir dykumų karavanams, sekdami Mėnulio fazes žmonės išmoko matuoti laiką.
3.Trumpai apibūdinkite astronomijos mokslo raidą Lietuvoje.
Lietuviai jau senoveje domėjosi dangaus kūnais, o sukauptas žinias apie juos perduodavo iš kartos į kartą. Lietuvoje mokyklose astronomijos pradėta mokyti XVI a., dar iki Vilniaus universiteto įkūrimo. Tuo tarpu XVII a. pr universitete ji jau dėstoma reguliariai. Astronomijos žinių galima rasti Dusetiškio ir Diblinskio disertacijose. 1753 m. pastatyta Vilniaus astronomijos observatorija. 1868 m. astronomijos observatorijoje buvo suorganizuota pirmoji pasaulyje nuolatinė Saulės dėmių dinamikos fotografijos tarnyba. Rusų caro valdžios metu šis mokslas buvo apmiręs. 1922 m. Kaune įkurtame Vytauto Didžiojo universitete isteigta Astronomijos katedra bei observatorija. Ji vėliau perkelta į Vilnių. Po karo pradėti fotografuoti asteroidai, užsiimta kintamųjų žvaigždžių tyrimu, sukurta mokslinių darbų šaka , tirianti tarpžvaigždinę medžiagą ir Galaktikos sandarą. 1962 m.-Vilniaus astrofotometrinė sistema. 1969 – pradėta statyti Lietuvos mokslų akademijos observatorija Molėtuose.
Astronomijos dėka tobulinamas mokslas, kuriama kosminė technika, tiriamos planetos, iš kosmoso geriau matomi oro masių judėjimai, pakitimai,komunikacija ir kt..
Vidutinis atstumas tarp Žemės ir Saulės centrų. Lygus 149 597 870 km arba 499 šviesos sekundėms. Žymimas av.
8. Per kiek laiko 100 km/h greičiu važiuojančiu automobiliu būtų galima įveikti atstumą, lygų Žemės nuotoliui iki Saulės?
t = s/v
9. Per kiek laiko saulės spindulys pasiekia Žemę?
149597870 : 300000 = 498,66 s = 8,31 min
10. Kokias žinote planetų grupes?
Didžiosios planetos ir Žemės grupės planetos.
11. Išvardykite saulės sistemos kūnus.
Saulė, mažieji saulės sistemos kūnai, Didžiosios planetos, Žemės grupės planetos, Plutonas.
12. Kodėl Veneroje nesikeičia metų laikai?
Veneros sukimosi ašis beveik statmena orbitos plokštumai.
13. Kodėl Veneroje labai karšta?
Veneroje ryškus „šiltnamio reiškinys“ – atmosfera praleidžia regimuosius saulės spindulius, planetos paviršius įkaista, tačiau jo siunčiamus infraraudonuosius spindulius sulaiko atmosferos anglies dioksidas.
14. Laikydami Žemę...
Šį darbą sudaro 1142 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!