Temos aktualumas. Kasdien susitinkame su pagyvenusiais ir senais žmonėmis. Tai mūsų artimieji mokytojai, kaimynai. Mokslas sparčiai vystosi, išmokta gydyti daugelį nepagydomų ligų, gyvenimo sąlygos po truputį gerėja. Todėl gyvenimo trukmė vis ilgėja, visuomenė sensta, daugėja ligų sukeliančių fizinę ar psichinę negalią. Prognozuojama, kad vyresnių nei 65 metų amžiaus žmonių padvigubės. Lietuvoje pagyvenusio amžiaus žmonių skaičius sudaro 17 proc. Tai nėra vien tik mūsų šalies problema. Visuomenės senėjimas būdingas daugeliui ekonomiškai išsivysčiusių šalių. Todėl visuomenei senstant aktuali tampa pagyvenusių žmonių slauga ir reabilitacija, nes tik tinkamai taikomas gydymas, slauga bei reabilitacija užtikrina geresnio gyvenimo kokybę senstančiam žmogui. Visuomėnėje kyla vis daugiau probleminių klausimų – Kaip senatvė įtakoja žmogaus gyvenimą? Kokios fizinės, psichinės ir socialinės problemos paliečia senyvą asmenį? Ką būtų galima padaryti, kad senstantis žmogus kuo ilgiau galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą? Kaip ir kokias slaugos ir reabilitacijos priemones reikia taikyti, kad jos būtų efektyvios? Į šiuos klausimus bando atsakyti daugybė mokslininkų ir medikų savo darbuose. Išsamiai senstančių žmonių susirgimus ir priežiūrą nagrinėja Bowker, Price, Smith (2006), Barden (2004).
Lietuvoje senėjimą ir senų žmonių priežiūrą plačiai nagrinėja Lesauskaitė, Macijauskienė, Bagdonas (2001), Kriščiūnas (1996) ir kt. Autoriai analizuoja, kokie yra senstančių žmonių sveikatos poreikiai, kaip būtų galima užtikrinti jų tenkinimą, kokios visuomėnės galimybės tai padaryti, kokie metodai naudojami norint pagerinti žmogaus sveikatą.
Šiame darbe apžvelgiami pagrindiniai elementai: geriatrinė slauga ir reabilitacija, slaugos ir reabilitacijos, slaugytojo bei rabilitacijos komandos vaidmuo senstančio žmogaus gyvenime, slaugos ypatumai dirbant su psichikos ligomis sergančiais pagyvenusiais žmonėmis. Darbas parašytas remiantis literatūros analize.
Šio darbo tikslas: išnagrinėti slaugos ir reabilitacijos charakteristikas senstančiame amžiuje.
• Apžvelgti slaugos ypatumus senstančiame amžiuje.
• Išnagrinėti pgyvenusių žmonių, turinčių psichikos sutrikimų, slaugos charakteristikas.
• Atskleisti senų žmonių reabilitacijos principus.
Darbas sudarytas iš trijų dalių: Senų žmonių slauga, pagyvenusių žmonių, turinčių psichikos sutrikimų slauga, senyvo amžiaus žmonių reabilitacija.
Pagrindinės darbe naudojamos sąvokos: senstantis amžius, slauga, slaugytojas, reabilitacija, reabilitacijos komanda, kineziterapija, ergoterapija.
1. SENŲ ŽMONIŲ SLAUGA
Kasmet...
Šį darbą sudaro 7093 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!