Jaunas žmogus gyvena kitokiame pasaulyje nei vyresnieji. Paauglys, kupinas svajonių, planų, idėjų yra tam tikra prasme maksimalistas, linkęs viską sureikšminti. Paaugliai laiko save daugiau suprantančiais už tėvus ir mokytojus... Pyktį ar nepasitenkinimą kelia nereikšminga pastabėlė, atsibosta klausytis vyresnių žmonių, norinčių padėti, patarti. Jauni žmonės nepažįsta visų tykančių pavojų, todėl yra mažiau atsargūs ir, norime viską išbandyti, patirti savo kailiu. Jie vis dar ieško savojo „aš“, todėl mėgsta bendraamžių draugiją (tokių pačių ieškotojų). Kartais jaunuoliai klysta ir ne visada tai pripažįstame, kartais atranda kažką netikėto, priverčiančio pajusti laimės, laisvės ir pasitikėjimo savimi jausmą. Tai kiekvieną kartą, paaugliams patiems nenujaučiant, pastūmėja juos pasijusti gudresniais už kitus, padeda jiems įtikinti save, kad šiuo metu, protingesnio už save patį niekur nesurastum. Jauni žmonės yra kryžkelėje, kur taip sunku rasti tą tikrąjį kelią, kuriuo pasukus eiti, niekada nesigailėtum. Tą skirtąjį kelią rasti dar sunkiau, kai pašonėje yra draugai, kurių palikti nesinori, nesinori būti užmirštam ar nesuprastam, nesinori niekuo nuo jų skirtis. Tačiau būna, kad dažniausiai tie žmonės, kuriuos vadini draugais, gali tave išduoti, nuvilti ir įskaudinti. Dėl šių priežasčių gyvenimo kelio jaunuoliai turi ieškoti patys, siekti svajonių, įgyvendinti planus, niekada nenuleisti rankų, nors ir dažnai susidurdami su problemomis, kurios atrodo neišsprendžiamos, pasiduodami nevilčiai. Šiame darbe aptariamos vienos iš svarbiausių paauglių problemos: laisvės siekis, pažymio, mokymosi problemos, svaigalai, konfliktai su tėvais, elgesio problemos, depresija, bendravimo problemos ir nusikalstamumas.
Analizuojant pasirinktą temą, buvo atliktas paauglių tyrimas. Tyrime dalyvavo 21 paauglys, priklausantis 15-17m. amžiaus grupei. Pirmiausia buvo paprašyta įvertinti paauglio patiriamas problemas, iš duotų pasirenkant vieną ar kelias svarbiausias. Tyrime dalyvavę paaugliai kaip pačią svarbiausią išskyrė laisvės siekio problemą, toliau – pažymio, bendravimo problemas. Nusikalstamumo problemos nei vienas tyrime dalyvavęs paauglys neišskyrė.
Toliau paauglių buvo paprašyta atsakyti į keletą klausimų. Pasirodo, kad mokinių ir mokytojų konfliktai turi neigiamą įtaką mokymosi rezultatams. Tuo tarpu, aplinkiniai greičiausiai daro neigiamą įtaką paauglio elgesiui....
Šį darbą sudaro 1465 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!