Konspektai

Operacinės sistemos (konspektas)

9.2   (3 atsiliepimai)
Operacinės sistemos (konspektas) 1 puslapis
Operacinės sistemos (konspektas) 2 puslapis
Operacinės sistemos (konspektas) 3 puslapis
Operacinės sistemos (konspektas) 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Operacinės sistemos, žmogaus santykis su operacine sistema, vartotojų sąsajos, daugiaprogramiškumas, operacinė sistema DOS. Įžanga: Operacinės sistema – tai programų rinkinys, kuris organizuoja vartotojo darbą su kompiuteriu: valdo įvairių jo įrenginių darbą, kontroliuoja programų vykdymą. Daugelyje asmeninių kompiuterių nuo seno buvo vartojama operacinė sistema DOS. Tačiau dirbant su ja reikia žinoti nemažai įvairių komandų. Todėl buvo sukurtos vartotojui patogesnės sąsajos. Ypač šiuo metu mėgstamos grafinės sąsajos, pavyzdžiui, „Windows“.

Ištrauka

Operacinės sistema – tai programų rinkinys, kuris organizuoja vartotojo darbą su kompiuteriu: valdo įvairių jo įrenginių darbą, kontroliuoja programų vykdymą. Daugelyje asmeninių kompiuterių nuo seno buvo vartojama operacinė sistema DOS. Tačiau dirbant su ja reikia žinoti nemažai įvairių komandų. Todėl buvo sukurtos vartotojui patogesnės sąsajos. Ypač šiuo metu mėgstamos grafinės sąsajos, pavyzdžiui, „Windows“.
Jau aptarėme, kad operacinė sistema sudaro svarbiausią kompiuterio programinės įrangos dalį. Ji yra tarpininkas tarp žmogaus ir kompiuterio, per kurį žmogus valdo kompiuterio darbą, tvarko programas ir duomenis, laikomus kompiuterio atmintinėje.
Operacinė sistema – tai kompiuterio programinės įrangos dalis, valdanti programų vykdymą.
Tai tokia būtų trumpa, lakoniška operacinės sistemos samprata.
Žmogaus santykis su operacine sistema. Žmogus tiesiogiai dirba ne su kompiuteriu, o su operacine sistema (9.1 pav.). Žmogus pats gali nebent įjungti arba išjungti elektros srovę kompiuteriui. Iš tikrųjų, kai žmogus tvarko duomenis arba programas kompiuteryje (pavyzdžiui, parkėlinėja piktogramas ekrane), tai jis dirba su operacine sistema. Kai žmogus nusprendžia, kad jam reikia atlikti kurį nors konkretų darbą, tai jis, naudodamasis operacine sistema, iškviečia reikiamą programą – tarkime, tekstų redaktorių. Tuomet jis dirba su teksto redaktoriumi, o redaktorius nuolat palaiko ryšį su operacine sistema, prašydamas jos (taip pat ir žmogaus) paslaugų. Kita vertus, redaktorius pateikia rezultatus žmogui į ekraną ne tiesiogiai, o naudodamasis operacine sistema. Taigi operacinė sistema būna visur ir visuomet.
1 pavyzdys. Tarkime, reikia kurią nors programą perkelti iš kompiuterio disko į diskelį (norime nunešti draugui). Tuomet geriausia pasitelkti kurią nors darbo su duomenimis programą, sakysime „Windows Commander“ ar „Norton Commander“.
Veiksmų, atrodo, nedaug: pasirenkamas reikiamas diskas, jame surandama norima programa ir, paspaudus atitinkamą klavišą, ši programa perkeliama į diskelį. Tačiau iš tikrųjų čia didžiulį darbą atlieka operacinė sistema: ji įjungia išorinės atmintinės skaitymo įrenginių (abiejų diskasukių) variklius, skaitymo galvutes nustato į reikiamas vietas (į ten, iš kur bus skaitoma, ir į ten, į kur bus rašoma), perrašius programą, patikrina, ar viskas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1288 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1288 ž.)
Darbo duomenys
  • Informacinių technologijų konspektas
  • 4 psl., (1288 ž.)
  • Word failas 43 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt