Vertinimas
Vilnius
2010
ĮVADAS
Šiuolaikiniame gyvenime pinigų sąvoka tampa vis sunkiau apibrėžiama. Pradėjus plačiai naudoti informacines technologijas, Lietuvos komerciniai bankai savo vartotojams jau siūlo elektroninės bankininkystės paslaugas. Turint asmeninį kompiuterį galima ne tik pačiam tvarkyti savo asmeninę sąskaitą, bet ir atsiskaityti už prekes bei paslaugas neišeinant iš namu. Tai dar kol kas nėra labai populiaru, nes tik nedidelė dalis Lietuvos gyventojų turi galimybę naudotis kompiuteriu.
Grynieji pinigai – kurios nors šalies valiuta bet kokiame fiziniame pavidale pas konkretų fizinį ar juridinį asmenį. Fizinio pavidalo pavyzdžiu gali būti kupiuros ir monetos. Labai įdomu gauti naujų žinių apie grynuosius pinigus ir surinkti kuo daugiau informacijos. Mano kursinio darbo tema yra operacijos grynaisiais pinigais.
Darbo tikslas: Išnagrinėti operacijas grynaisiais pinigais.
Uždaviniai: 1) Išnagrinėti pinigus ir pinigų funkcijas.
2) Išanalizuoti operacijas grynaisiais pinigais.
3) Palyginti Swedbanko ir DnB Nord banko operacijas grynaisiais pinigais.
Darbo metodai: Mokslinės teorinės literatūros ir kitų informacinių šaltinių analizė.
1. PINIGAI IR PINIGŲ FUNKCIJOS
1.1. pinigai
Gal manote, kad jūsų kišenėje skimbčiojančios monetos ir piniginėje arba rankinėje esantys banknotai yra pagrindiniai šių dienų Lietuvoje naudojami pinigai? O ne, Lietuva naudoja kelias pinigų rūšis. Žinoma, kad perkate kasdienio vartojimo prekes, patogu atsiskaityti banknotais arba monetomis. Tačiau perkant brangesnę prekę, patogiau atsiskaityti negrynaisiais pinigais, pavyzdžiui, mokėjimo kortele. Todėl pinigų pasiūlą sudaro ne tik apyvartoje esantys ir gerai visiems pažįstami litai ir centai. Visa pinigų masė skirstoma į pinigus P1 ir kvazi pinigus. Prie pinigų P1 pridėjus kvazi pinigus gauname pinigus P2, dar kitaip vadinamus pinigais plačiąja prasme. P1 pinigus sudaro pinigai apyvartoje ir indėliai iki pareikalavimo (1, 83 p.).
Grynieji pinigai. Jums labiausiai pažįstami pinigai – tai jūsų naudojami banknotai ir monetos. Litai yra legali atsiskaitymo priemonė Lietuvoje. Tai reiškia, kad įstatymas reikalauja, jog jie būtų priimami, atsiskaitant už pirkinius ir skolas. Kalbant apie pinigus, turbūt teko girdėti sąvoką „tvirta valiuta“. Bankininkai tokią valiutą vadina konvertuojamąją valiutą. Tai kokios nors šalies valiuta, kuri yra lengvai keičiama...
Šį darbą sudaro 3794 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!