Tyrimai

NUOSTATŲ Į REIŠKINIUS : MEILĘ, DRAUGYSTĘ, DALYKINĮ BENDRAVIMĄ, MATAVIMAS

9.8   (2 atsiliepimai)
NUOSTATŲ Į REIŠKINIUS : MEILĘ, DRAUGYSTĘ, DALYKINĮ BENDRAVIMĄ, MATAVIMAS 1 puslapis
NUOSTATŲ Į REIŠKINIUS : MEILĘ, DRAUGYSTĘ, DALYKINĮ BENDRAVIMĄ, MATAVIMAS 2 puslapis
NUOSTATŲ Į REIŠKINIUS : MEILĘ, DRAUGYSTĘ, DALYKINĮ BENDRAVIMĄ, MATAVIMAS 3 puslapis
NUOSTATŲ Į REIŠKINIUS : MEILĘ, DRAUGYSTĘ, DALYKINĮ BENDRAVIMĄ, MATAVIMAS 4 puslapis
NUOSTATŲ Į REIŠKINIUS : MEILĘ, DRAUGYSTĘ, DALYKINĮ BENDRAVIMĄ, MATAVIMAS 5 puslapis
NUOSTATŲ Į REIŠKINIUS : MEILĘ, DRAUGYSTĘ, DALYKINĮ BENDRAVIMĄ, MATAVIMAS 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Nuostatų į reiškinius: meilę, draugystę, dalykinį bendravimą, matavimas. “Nuostata” - tai žmogaus parengtis parengtis, arba predispozicija, specifiniu būdu atsakyti į tam tikrus poveikius. Jos būna daiktų, reiškinių, situacijų, žmonių atžvilgiu. Jų turinys ir sąmoningumo lygiai labai įvairūs, todėl kartais nelengva atskirti jas nuo kitų asmenybės savybių. Amerikiečių psichologas M. Šerifas nuostatų apibrėžimą papildė tokiais požymiais:

Ištrauka

Rima M.
1. Nuostatos yra išmoktos, o ne įgimtos savybės;
2. Nuostatos yra pakankamai pastovios savybės;
3. Nuostatos yra susijusios su poreikiais.
Jos glaudžiai siejasi su įsitikinimais ir nuomonėmis. Įsitikinimas yra tam tikrų teiginių pripažinimas teisingais, o nuomonės yra nelabai konkretūs įsitikinimai. Psichologijoje į nuomones galima žvelgti kaip į nestiprias ir nelabai stabilias nuostatas.
Nuostatos supaprastina aplinkos pažinimą ir palengvina individų ir grupių adaptaciją ir veiklą. Jos gali būti ir klaidingos.
Kaip anksčiau jau buvo paminėta, nuostatos nėra įgimtos asmenybės savybės. Jas įgyja ir keičia asmenybė, apibendrindama pažinimo ir praktinę patirtį. Nuostatomis tampa tie parengties būdai, kurie padeda asmenybei greičiau orientuotis ir prisitaikyti prie aplinkos. Jos formuojasi praktinio patyrimo, mėgdžiojimo, identifikavimo, mokymo ir auklėjimo būdais. Nuostatos taipogi yra dinamiškos savybės. Vienos atsiranda, kitos nyksta. Nuostatų pasikeitimui būtini tam tikri duomenys - argumentai ir jų prielaidos. Pasikeitimas priklauso ir nuo formavimo metodų, ir nuo ankstesnių asmenybės savybių. Visą pasikeitimo mechanizmą paaiškina L. Festingerio “kognityvinio disonanso” teorija. Nustatyta, kad nuostatos geriau įsitvirtina ir viena ar kita kryptimi keičiasi, kai individas savo patirtimi patikrina vieną ar kitą argumentą ir pritaiko juos praktikoje.
Nuostatos apima ir stereotipus. “Stereotipas” - sudėtinga nuostata, kurią sudaro tam tikrų reiškinių schematizuotas supratimas, vaizdiniai ir emociniai įvertinimai. Stereotipai liečia ne tik žmones, bet ir elgsenos formas, dorovinius įvertinimus, politines pažiūras ir kt. Skiriami trys stereotipų komponentai:
1. kognityvinis arba racionalusis;
2. vaizdinis;
3. emocinis.
Susiformavę stereotipai, kaip ir kitos nuostatos, palengvina bendravimą, supaprastina elgseną. Žmogui nereikia eikvoti daug energijos įvertinant paprastas situacijas. Veikiant pagal stereotipus taip pat yra galimos klaidos. Pastebėta, kad įvairios žmonių grupės linkusios pervertinti savo stereotipus.
Vertybės taip pat gali būti nuostatomis. “Vertybės” - sudėtingos nuostatos, kurių turinį sudaro mintys, vaizdiniai ir emocijos apie daiktų ir reiškinių reikšmingumą asmenybėms ir grupėms. Jos formuojasi asmeninės patirties keliu, suprantant savo poreikius ir lyginant juos su aplinkos objektais. Tai priklauso ne tik nuo asmenybės iniciatyvos. Pavyzdžiui, suaugusieji perduoda vertybinius teiginius ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 784 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (784 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos tyrimas
  • 6 psl., (784 ž.)
  • Word failas 144 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį tyrimą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Meilė bei draugystė

Meilė bei draugystė Psichologija Peržiūrėti darbą

Draugystė ir meilė

Draugystė ir meilė Psichologija Peržiūrėti darbą

Aklosios dėmės skersmens matavimas. Spalvų skyrimas. Teksto, atspausdinto be tarpų skaitymas

Aklosios dėmės skersmens matavimas. Spalvų skyrimas. Teksto, atspausdinto be tarpų skaitymas Psichologija Peržiūrėti darbą

Dalykinis bendravimas ir socialinis suvokimas

Dalykinis bendravimas ir socialinis suvokimas Psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt