Referatai

Nuostatos ir stereotipai

9.8   (2 atsiliepimai)
Nuostatos ir stereotipai 1 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 2 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 3 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 4 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 5 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 6 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 7 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 8 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 9 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 10 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 11 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 12 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 13 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 14 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 15 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 16 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 17 puslapis
Nuostatos ir stereotipai 18 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Nuostatos: Nuostatos ir jų esmė. Nuostatų formacimas ir pasikeitimas. Žmonių suvokimas. Teigiamos ir neigiamos nuostatos. Nuostatos ir elgesys. Nuostatų ir elgesio santykis. Vidinės darnos palaikymas. Nuostatų keitimas - įtikinėjimas. Pasipriešinimas įtikinėjimui.
Stereotipai: Bendrai apie stereotipus. Kaip atsiranda stereotipai. Stereotipų vaidmuo. stereotipų kitimas. Prietarai. Diskriminacija.

Darbo tema
Nuostatos.
Ištrauka

NUOSTATOS IR JŲ ESMĖ
Nuostata yra žmogaus parengtis ar predispozicija specifiniu būdų atsakyti į tam tikrus poveikius. Pvz., jei turime nuostatą, kad lietuvių liaudies dainos yra gražios, tai turėsime tendenciją taip žvelgti į kiekvieną iš šių dainų. Mokytojams susidaro nuostatos apie moksleivius (gabūs, nedrausmingi, tingūs ir t.t.), moksleiviams apie mokytojus (nuoširdūs draugai, priekabūs moralizuotojai, geri dalyko specialistai ir pan.). Kaip matome iš pavyzdžių, nuostatos būna daiktų, reiškinių, situacijų žmonių atžvilgiu. Jų turinys ir sąmoningumo lygiai labai įvairūs, dėl to kartais nelengva skirti nuo kitų asmenybės savybių. Kad tai būtų lengviau padaryti, amerikiečių psichologas Šerifas nuostatų apibrėžimą papildo tokiais požymiais:
1. Nuostatos yra išmoktos, o ne įgimtos savybės.
2. Nuostatos yra pakankamai pastovios savybės. Teigiamos nuostatos pasikeitimui reikėtų ilgesnio priešingos kokybės patyrimo.
3. Nuostatos yra susijusios su poreikiais ir tuo skiriasi nuo įpročių, kurie tokio ryšio gali ir neturėti (žinoma, įpročiuose yra poreikis kartoti automatizuotus veiksmus).
Nuostatos siejasi su įsitikinimais. Įsitikinimas yra tam tikrų teiginių pripažinimais teisingais. Tačiau įsitikinimai ne būtinai nuteikia individą elgtis tam tikru būdu.
Nuostatos turi ryšių su nuomonėmis. Nuomonės yra mažiau apibrėžti įsitikinimai. Psichologijoje į nuomones galima žvelgti kaip į nestiprias ir mažiau stabilias nuostatas arba kaip į pradinę sąmoningų nuostatų formavimosi pakopą.
Nuostatos atsiranda ilgainiui, kaupiantis gyvenimo patirčiai - per save ir aplinką. Čia svarbus vaidmuo tenka mokymuisi: tiek klasikinių sąlyginių refleksų, tiek operatinių reakcijų susidarymui panašaujant. Tačiau prie nuostatų formavimosi prisideda ir išstūmimas - nuslopinti konfliktai ir kognityviniai procesai. Nuostatos supaprastina aplinkos pažinimą ir palengvina individų bei grupių adaptaciją ir veiklą. Patekę į mokyklą, vaikai elgiasi pagal nuostatas, kurios susidarė dar iki mokyklos, stebi ir perima mokyklos tvarką, papročius, santykius su mokytojais ir savo bendraamžiais etalonus ir elgiasi pagal juos.
Nuostatos padeda įsivaizduoti mums daugiau ar mažiau nuoseklų ir integruotą pasaulio vaizdą, kuris savo ruožtu padeda orientuotis ir funkcionuoti dabartyje ir ateityje, remiantis praeities patirtimi/žiniomis. Jos yra mūsų supratimas (savęs ir mus supančio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3760 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • NUOSTATOS2
 • (Įvadas) Nuostatos ir jų esmė..3
 • Nuostatų formavimasis ir pasikeitimai4
 • Žmonių suvokimas..5
 • Teigiamos ir neigiamos nuostatos5
 • Nuostatos ir elgesys.6
 • Nuostatų ir elgesio santykis..6
 • Vidinės darnos palaikymas7
 • Nuostatų keitimas - įtikinėjimas7
 • Pirkite! (keletas įtikinėjimo būdų).8
 • Pasipriešinimas įtikinėjimui..9

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
18 psl., (3760 ž.)
Darbo duomenys
 • Psichologijos referatas
 • 18 psl., (3760 ž.)
 • Word failas 95 KB
 • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt