Visame pasaulyje sparčiai automatizuojami technologiniai procesai ir įrenginiai. Automatizacijos pagrindas – elektroninės skaičiavimo mašinos, ventilinės elektros pavaros ir kiti automatikos įrenginiai. Respublikos pramonėje plėtojamos staklių skaitmeninio programinio valdymo , lanksčiosios gamybos sistemos, kuriamos technologinių procesų automatizuotos valdymo sistemos (TPAVS).
Pažangios pramonės šalyse elektros pavaros suvartoja 2/3 visos pagamintos elektros energijos. Jos yra technologinių irenginių ir procesų automatizavimo pagrindas.
Automatinėse elektros pavarose (AEP) visi procesai (paleidimas , greičio reguliavimas ir stabdymas ribojant srovę, momentą, formuojant greičio kitimo dėsnį ir pan.) vyksta automatiškai nuo valdymo signalo ar trikdžio atsiradimo momento iki tol, kol pavara pradeda dirbti nauju nusistovėjusiu režimu.
Paprasčiausias galios keitiklis – tai kontaktorius, prijungiantis variklį prie tinklo arba jį atjungiantis. Nuolatinės srovės srovės reguliuojamose elektros pavarose galios keitiklis gali būti elektromašininis generatorius ar stiprintuvas, magnetinis stiprintuvas, valdomas lygintuvas, impulsinis įtampos reguliatorius arba, kai galia nedidelė, elektroninis stiprintuvas.
Šio kursinio projekto tema yra nuolatinės srovės pavaros ventilinis keitiklis. Taigi čia bus nagrinėjamos elktros pavaros, energetinės ir informacinės elektronikos elementai. Energetinę dalį sudaro galios keitiklis , variklis ir mechaninė grandis. Ši dalis skirta elektros energijai paversti mechanine ir ją perduoti mechanizmui. Informacinė dalis valdo šį energijos perdavimo procesą pagal mechanizmo ir pavaros kintamųjų nustatymo bei apribojimo parametrus arba veikos optimizavimo kriterijus.
Varikliui su mechanizmu sujungti naudojamos mechaninės grandys. Jos gali padidinti arba sumažinti greitį, pakeisti judėjimo pobūdį, pvz. , sukamąjį judesį pakeisti slenkamuoju. Prie mechaninių grandžių priskiriami reduktoriai, sraigtinė, krumpliastiebė ir diržinė pavaros, būgnas su lynu, alkūninis mechanizmas.
Informacinę automatinės pavaros dalį sudaro mechanizmo ir pavaros kintamųjų daviklis, informacijos apdorojimo įtaisas ir energetinės pavaros dalies valdymo signalų bei komandų formavimo įtaisai. Paprasčiausi nereguliuojamų pavarų kintamųjų davikliai diskretiniai. Tai srovės arba greičio kontrolės relės variklių paleidimo ir stabdymo sistemose, valdančios paleidimo ir stabdymo kontaktorius variklių inkaro, statoriaus ar rotoriaus grandinėse. Reguliuojamose pavarose naudojami tolydiniai davikliai, mechanizmo judamosios dalies parametrus padėties koordinatės, sukimo ar slinkimo greitį, veleno sukimo momentą bei...
Šį darbą sudaro 3199 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!