Notariatas – tai notarų visuma. Notaras – yra valstybės įgaliotas asmuo, atliekantis Notariato įstatyme numatytas funkcijas, laiduojančias, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų.
Notariato institucijos atsiradimą ir lėmė būtinumas apsaugoti nuosavybę, taip pat poreikis sudaryti savininkui tinkamas sąlygas ja disponuoti. Bendriausiu požiūriu kiekvienas notaras pirmiausia privalo rūpintis tinkama ir teisėta civiline apyvarta bei tinkamu civilinių įstatymų taikymu, taip pat tuo, kad civilinių ginčų būtų išvengta dar prieš šalių civilinių teisinių santykių atsiradimą arba jau juos įforminant. Notariato įstatymo 26 straipsnis pateikia pavyzdinį sąrašą veiksmų, kuriuos atlieka notarai – tai sandorių tvirtinimas; paveldimo turto apsauga; paveldėjimo teisės liudijimų išdavimas; nuosavybės teisės liudijimų į dalį sutuoktinių bendro turto išdavimas; dokumentų nuorašų ir jų išrašų tikrumo liudijimas; parašo dokumente tikrumo liudijimas; dokumento vertimo iš vienos kalbos į kitą tikrumo liudijimas; fakto, kad pilietis yra gyvas ir yra tam tikroje, tvirtinimas; dokumentų priėmimas saugoti; dokumento pateikimo laiko tvirtinimas; vienų asmenų pareiškimų perdavimas kitiems; vykdomųjų įrašų darymas pagal notariškai patvirtintus skolos dokumentus; pinigų ir vertybinių popierių priėmimas saugoti; jūrinių protestų priėmimas; vekselių ir čekių protestavimas; kitų įstatymo numatytų veiksmų atlikimas. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad notariškai gali būti tvirtinami ir tie sandoriai, kuriems įstatymas nenumato privalomos notarinės formos, bet šalys pageidauja, kad jie būtų notariškai patvirtinti. Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad teisę atlikti tam tikrus notarinius veiksmus įstatymai suteikia ir ne notarams: Lietuvos respublikos konsulinėms įstaigoms, kaimo vietovių seniūnams, karinių gydymo įstaigų ir laisvės atėmimo vietų viršininkams ir kai kuriems pareigūnams. Šių subjektų patvirtinti dokumentai prilyginami notariniams. Skirtumas yra tas, kad jeigu šiais veiksmais asmeniui padaroma žala, už ją atsakys ne dokumentą patvirtinęs asmuo, bet valstybė. Išanalizavę pateiktą notarinių veiksmų sąrašą, galime daryti išvadą, jog visi jie sąlygiškai gali būti suskirstyti į dvi grupes – tai notarinis dokumento tvirtinimas ir parašo notarinis tvirtinimas. Esminis jų skirtumas tas, kad tvirtindamas dokumentą,...
Šį darbą sudaro 6727 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!