Žmogaus mikroflora – tai organizmo mikroorganizmų rūšių visuma. Normalioji žmogaus organizmo mikroflora, tai ta, kuri nuolat gyvena organizme (pvz:. žarnyne, ant odos, burnos ertmėje), dažniausiai jam nekenkia arba net yra naudinga.
Kiekviena žmogaus kūno vieta turi tik tam tikrą mikrobų derinį. Tik uždaros ertmės organai, skysčiai, nesusisiekiantys su aplinka yra sterilūs (širdis, smegenys, kepenys, blužnis, kraujas, likvoras). Tik gimusio naujagimio organizmas yra sterilus. Su pirmu įkvėpimu, maitinimu į organizmą patenka mikrobų.
Normalią žmogaus kūno mikroflorą sudaranti mikrobinių biocenozių visuma visada yra tame pačiame žmogaus organizmo biotipe. Mikrobiocenozės sudėtis yra pastovi ir susiformavo evoliucijos metu, vykstant selekcijai, t.y. atrenkant tuos mikroorganizmus, kurie yra geriausiai prisitaikę gyventi žmogaus organizme. Kiekviena kūno vieta turi tik jai būdingą mikroflorą, kurios mikroorganizmų morfologinės, fiziologinės ir genetinės savybės padeda jiems gyventi ir daugintis atskirų kūno vietų būdingomis sąlygomis, sugyventi su kitais mikrobiocenozėje esančiais mikroorganizmais bei slopinti mikroorganizmus konkurentus.
Mikrofloros sudėtis ir mikroorganizmų skaičius įvairiose kūno vietose yra skirtingas, priklauso nuo žmogaus amžiaus, lyties, mitybos tipo (dar I. Mečnikovas nustatė, kad ilgiau gyvena žmonės, kurie valgo vaisių, daržovių, geria rūgusio pieno, nes organizme vyrauja rūgimo flora. Mėsa, saldumynai žarnyną papildo puvimo flora, kuri nuodija organizmą), aplinkos mikrofloros, darbo sąlygų(medikų, dėl nuolatinio kontakto su antibiotikais, dezinfekuojamosiomis medžiagomis, mikroflora yra skurdi, lieka tik atsparūs mikrobai, ir ne retai, medikai šiais atspariais mikrobais „apdovanoja“ ligonius), klimato (pvz:. pietiečių mikroflora yra turtingesnė nei gyvenančių šiaurėje.), vartojamų vaistų ir k.t. Mikrofloros savitumas priklauso ir nuo ekologinės nišos fiziologinių ir ekologinių sąlygų, kurios atskirose kūno vietose yra sudėtingos ir skirtingos: nuo maisto medžiagų kiekio, pH, oksidacijos – redukcijos potencialo, atsparumo antimikrobinėms medžiagoms ir k.t. Biocenozės mikroorganizmų skaičius taip pat priklauso nuo tarprūšinės konkurencijos dėl maisto medžiagų, mikrobinės kilmės metabolizmo produktų slopinančio poveikio, antibiotikų ir bakteriotoksinų gamybos.
Visa normali žmogaus kūno mikroflora yra suskirstyta į atskiras sritis: odos mikroflora, burnos mikroflora, kvėpavimo takų mikroflora, virškinamojo kanalo mikroflora, šlapimo...
Šį darbą sudaro 4707 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!