Vienas iš svarbiausių atviros visuomenės bruožų - organizacijų gausa, kurios aktyviai skleidžia savo idėjas, stengiasi gerinti vietos gyvenimo sąlygas ar padeda tiems žmonėms, kuriems pagalba labiausiai reikalinga. Bendrai jos vadinamos nevyriausybinėmis organizacijomis (toliau bus rašoma NVO), taip pabrėžiant, kad jos įkurtos be vyriausybės pagalbos.
Nevyriausybinės organizacijos - vienas pagrindinių pilietinės visuomenės indikatorių, parodančių piliečių laisvanoriško dalyvavimo trečiajame sektoriuje aktyvumą, o tuo pačiu ir norą kurti bei tobulinti šiandieninę visuomenę. Jos sukuria arba atstato ryšius tarp valstybės ir piliečių. Tik tuomet, kai valstybė valdoma bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis - organizuota visuomenės išraiška, valstybė valdoma demokratiškai.
Darbo tikslas – išnagrinėti nevyriausybinių organizacijų sistemą Lietuvoje, įstatymais įtvirtintus konstitucinių teisių įgyvendinimo būdus, suteikti informaciją kokios yra galimos nevyriausybinių organizacijų rūšys ir jų veiklos aspektai, taip pat nustatyti koks jų vaidmuo Lietuvos ekonomikoje.
Kadangi visos dabartinės veiklos pagrindas yra istorija bei patirtis, pirmiausia darbe apžvelgiama nevyriausybinių organizacijų vystymosi tendencijos. Toliau apžvelgiamos pagrindinės nevyriausybinių organizacijų rūšys bei išaanlizuojamas jų vaidmuo Lietuvos ekomomikoje.
Iškeltam darbo tikslui pasiekti pirmoje darbo dalyje išnagrinėjau nevyriausybinių organizacijų sampratą, prigimtį, funkcijas. Taip pat išskyriau nevyriausybinių organizacijų tipus ir jų pagrindines sąvybes.
Antroje darbo dalyje išnagrinėjau nevyriausybinių organizacijų įtaką ekonomikai. Aptarti nevyriausybinių organizacijų skirtumai nuo pelno siekiančių organizacijų, išskirta NVO pajamų struktūra, jų kaita per metus, gaunamas pelnas, gautų pajamų paskirstymas., nurodantis kur NVO jas panaudoja. Taip pat nustatytas svarbiausias nelno nesiekiančių organizacijų finansinės apskaitos uždavinys, kuris įvardijamas kaip svarbus veiksnys plėtojant NVO ekonomiką.
Temos aktualumas. Dėl ribotų ryšių su visuomene dauguma žmonių negali suprasti, kokį vaidmenį vaidina NVO, suteikdamos piliečiams daugiau galimybių ar spręsdamos socialines problemas. Nemenką vaidmenį čia vaidina ekonominė situacija, nes žmonės neturi nei laiko, nei energijos, nei laisvų lėšų, kurias galėtų aukoti visuomeninei veiklai. Šios temos aktualumas pasireiškia tame, kad mums svarbu kuo daugiau gauti informacijos apie NVO ir tinkamai suprasti jų veiklos kryptis. Tačiau pats svarbiausias klausimas susijęs su NVO ekonomine padėtimi. Kadangi pagrindinis...
Šį darbą sudaro 6635 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!