Referatai

Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas

9.2   (2 atsiliepimai)
Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas 1 puslapis
Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas 2 puslapis
Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas 3 puslapis
Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas 4 puslapis
Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas 5 puslapis
Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas 6 puslapis
Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas 7 puslapis
Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas 8 puslapis
Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas 9 puslapis
Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas 10 puslapis
Nervų sistema. Refleksas ir reflekso lankas 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nervų sistema atlieka svarbiausią vaidmenį reguliuojant organizmo funkcijas. Ji lemia ląstelių, audinių, organų ir jų sistemų darnią veiklą. Dėl to organizmas funkcionuoja kaip vieninga visuma. Nervų sistema palaikomas organizmo ryšys su aplinka. Nervai – tai nervinių skaidulų pluoštai, padengti jungiamojo audinio dangalais.
Nervų sistemos veikla pagrįstas jutimas, mokymasis, atmintis, kalba ir mąstymas – psichiniai procesai, kurie žmogui padeda ne tik pažinti aplinką, bet ir aktyviai ją keisti.
Refleksas (lot. „refleksus“ – atspindys) – tai nevalingas organizmo atsakas į išorinius ir vidinius dirginimus, tarpininkaujant nervų sistemai. Kelias, kuriuo perduodamas nervinis impulsas, vadinamas reflekso lanku.
Nervų sistema reguliuoja visų žmogaus organų bei sistemų darbą, laiduoja jų funkcinę vienybę ir per jutimų organus sieja jo organizmą kaip visumą su aplinka. Nervų sistema garantuoja paskirų funkcinių sistemų ryšį, koordinuoja ir integruoja augančio ir besivystančio vaiko organizmo prisitaikymą prie aplinkos. Nervų sistema veikia kaip sudėtingas kibernetinis įrenginys. Jos paskirtis – priimti ir sukelti ten vienokią ar kitokią reakciją ir perduoti ją atgal į atitinkamą atsakomąjį organą. Taigi nervų sistema yra ne tik prisitaikymo prie aplinkos garantas, ji užtikrina vaiko egzistencijos saugumą bei vystymąsi ir yra tartum viso organizmo veiklos „barometras“.
Nervų sistema atlieka svarbiausią vaidmenį reguliuojant organizmo funkcijas. Ji lemia ląstelių, audinių, organų ir jų sistemų darnią veiklą. Dėl to organizmas funkcionuoja kaip vieninga visuma. Nervų sistema palaikomas organizmo ryšys su aplinka. Nervų sistemos veikla pagrįstas jutimas, mokymasis, atmintis, kalba ir mąstymas – psichiniai procesai, kurie žmogui padeda ne tik pažinti aplinką, bet ir aktyviai ją keisti.
Nervų sistemą sudaro nervinis audinys, susidedantis iš neuronų ir smulkių paraminio nervinio audinio ląstelių. Neuronai – pagrindinės nervinio audinio ląstelės: jos tvarko nervų sistemos funkcijos. Neuronus supančios paraminio nervinio audinio ląstelės atlieka maitinimo, atraminę ir apsauginę funkciją. Šių ląstelių apie 10 kartų daugiau negu neuronų.
Neuronas sudarytas iš kūno ir ataugų. Ataugos yra dvejopos: dendritai ir aksonai. Jos gali būti ilgos ir trumpos. Dauguma...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1984 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Įvadas 3
 • Nervų sistemos reikšmė 4
 • Nervinis audinys 5
 • Nervų sistemos dalys 6
 • Reflkeksai. Reflekso lankas 7
 • Nesąlyginiai ir sąlyginiai refleksai 8
 • Refleksų klasifikacija 10
 • Išvados 11
 • Literatūros sąrašas 12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (1984 ž.)
Darbo duomenys
 • Anatomijos referatas
 • 13 psl., (1984 ž.)
 • Word failas 85 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt