Atliko: SM – 3/12 gr. stud.
Konfederacija – jungtinės valstybės santvarkos forma. Valstybės ir teisės teorija ją traktuoja kaip sutartimi įtvirtintą dvišalę ar daugiašalę sąjungą valstybių, siekiančių tam tikrų bendrų tikslų (karinių, užsienio politikos, ekonomikos ir pan.). konfederacijos narės valstybės išlieka tarptautinės teisės subjektais. Konfederacijos kompetencijai perduodami įgaliojimai tiksliai apibrėžiami sutartyje.
Svarbu pažymėti tai, kad konfederacijoje nėra:
• bendros (centrinės) valdžios, diktuojančios savo valią;
• bendro įstatymo leidimo (bendros konstitucijos);
• bendros valstybės. Todėl konfederacijai deleguoti įgaliojimai įgyvendinami bei juos atitinkantys sprendimai priimami kiekvienoje valstybėje atskirai, remiantis savo valdžios organų sistema ir savais įstatymais. Tuo tikslu šalies įstatymai koreguojami, priderinami prie sutarties dėl konfederacijos reikalavimų. Jų turinys paprastai aptariamas ir suderinamas konfederacijos narių atstovų susirinkimuose, konferencijose. Bendri sprendimai dažniausiai priimami paritetiniais pagrindais ir įsigalioja tik juos patvirtinus atitinkamiems konfederacijos narių organams (parlamentui ar vyriausybės vadovui).
• bendros armijos. Kiekviena valstybė (konfederacijos narė) turi atskiras karines formuotes, atskirą jų vadovybę. Tačiau jos narių karinių dalinių sujungimo ir pnaudojimo bendros gynybos tikslams sąlygos aptariamos ir nustatomos sutartine tvarka.
• bendros pilietybės. Ji išlieka tų valstybių, kurios įeina į konfederaciją.
• bendrų mokesčių ir bendro biudžeto. Bendros išlaidos dengiamos iš atskirų konfederacijos narių įnašų. Konfederacija yra atributybinė, t.y. jai priklauso tik tai, ką jos nariai išskiria ir jai įsakmiai paveda (deleguoja) vykdyti. Kadangi cenralizuotos suverenios valdžios konfederacijoje nėra, ją sudarančių valstybių aukščiausieji valdžios organai išsaugo savo aukščiausiąją galią (suverenitetą).
Konfederacija, keisdama įvairias formas, priartėja prie šiuolaikinių internacionalinių institucijų, veikiančių pagal tarptautinės teisės normas.
Konfederacijos pavyzdžiai: Europos Sąjunga (ES), Jungtinių Tautų Organizacija (JTO), Nepriklausomų Valstybių Sandrauga (NVS), Britanijos Tautų sandrauga, Prancūzijos bendrija.
Mano darbo tikslas – supažindinti jus su NVS. Metodas – mokslinės literatūros analizė.
2. NEPRIKLAUSOMŲ VALSTYBIŲ SANDRAUGA
Po rugpjūčio pučo 1991 gruodyje trijų slaviškų buvusios SSRS respublikų Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos lyderiai B. Jelcinas, L. Kravčiukas ir S. Šuškevičius Beloževo girioje nutarė įkurti Nepriklausomų Valstybių Sandraugą (NVS). 1991m gruodžio 8 d. Minske buvo pasirašyta NVS,...
Šį darbą sudaro 1913 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!