Nedarbas - rimta socialinė problema, su kuria susiduria visos rinkos ekonomikos šalys. Vis aktualesnė ji tampa ir į rinkos ekonomikos keliu žengiančioms šalims. Viena svarbiausių ekonominių ir socialinių problemų yra gyventojų užimtumo didinimas, naujų darbo vietų kūrimas ir nedarbo mažinimas. Gyventojų užimtumo, nedarbo problemos yra aktualios visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuva, čia jos ypač aktualios tapo po Lietuvos Nepriklausomybės, tai yra perėjus iš planinės į rinkos ekonomiką. Iš esmės reikėjo pertvarkyti šalies ūkio struktūrą, vykdyti privatizavimą, ieškoti naujų rinkų ir kita. O tai negalėjo nepaveikti gamybos, paslaugų plėtros, specialistų persiorientavimo dirbti naujomis ekonominėmis sąlygomis. Atskiros ūkio šakos ir įmonės pradėjo dirbti ne visu pajėgumu, reikėjo sumažinti darbo vietų skaičių, sutrumpinti savaitės darbo laiką ir imtis kitų priemonių. Šios ir daugelis kitų priežasčių vertė ieškoti padėties pagerinimo būdų ir spręsti gyventojų socialinius klausimus, tokius kaip minimalus atlyginimas, nedarbas , pašalpų garantija.
Šių metų kovo 1 d. šalyje buvo įregistruota 85,2 tūkst. bedarbių. Per mėnesį bedarbių skaičius sumažėjo 2,4 tūkst., o palyginti su 2005 m. kovo 1 d., - 42,4 tūkst. arba 33 proc. Dar daugiau jų yra neįsiregistravusiųjų. Vien vasario mėnesį į šalies teritorines darbo biržas kreipėsi 12,5 tūkst. bedarbių. Palyginti su sausio mėnesiu, įregistruotų bedarbių skaičius sumažėjo 4,7 tūkst. arba 27,5 proc. Tokia tendencija kartojasi kasmet. Taigi bendras bedarbių skaičius siekia apie 300 tūkstančių žmonių, kurie verčiasi kas kaip išmanydami, nesitikėdami valstybės pagalbos.
Vakarų šalių vyriausybės stengiasi įvairias būdais nedarbą mažinti, teikdamos mokesčių lengvatas verslininkams, kuriantiems papildoma darbo vietas. Tačiau ir čia nedarbas nelinkęs mažėti. Vis skaudžiau jis paliečia įvairaus amžiaus grupių ir išsilavinimo žmones. Tiesa, nevienodai.
1. išnagrinėti ir įvertinti nedarbo priežastis ir pasekmes, kokios jos yra.
2. aptarti nedarbo esmę, nedarbo tipus.
3. pateikti statistinius duomenis apie nedarbą Lietuvoje per pastaruosius metus.
4. apibūdinti nedarbo lygio nustatymą.
5. išnagrinėti nedarbo mažinimo priemones.
6. aptarti Darbo biržos reikalingumą.
1. NEDARBO ESMĖ IR TIPAI
Nedarbas yra rimta socialinė ir...
Šį darbą sudaro 6435 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!