10 pav. Gautinų sumų nemokėjimo laikotarpis 33
11 pav. Nuostoliai dėl vėluojančių atsiskaitymų 34
12 pav. Kreditų rizikos valdymo galimybių panaudojimas 34
13 pav. Vidutinis 10000 Lt , gautų dėl spartesnių grynųjų pinigų įplaukų iš gaunamų atsiskaitymų, panaudojimas 35
lentelių TURINYS
1 lentelė. Atidėto atsiskaitymo formų palyginimas 24
2 lentelė. Europos mokėjimo indekso apžvalga 30
3 lentelė. Mokėjimų trukmė įvairiuose klientų sektoriuose 33
ĮVADAS
Plečiantis Lietuvos verslo ryšiams su užsienio šalimis, sudarant ilgalaikius prekių tiekimo kontraktus, vis didesnis dėmesys skiriamas tarptautiniams kontraktams. Prekybiniuose sandoriuose, priklausomai nuo pageidaujamos garantijos, atsiskaitymų brangumo, rizikos faktorių ir kitų veiksnių, naudojamos įvairios tarptautinių atsiskaitymų formos. Vystantis tarptautinei prekybai, pasaulinėje praktikoje susiformavo tam tikros atsiskaitymų formos, kurios numato mokėjimo ir prekinių dokumentų išleidimo, perdavimo ir apmokėjimo būdus. Šį įvairių atsiskaitymų formų atsiradimą ir tolesnį vystymąsi skatina auganti prekių apyvarta, kuri tuo pačiu reiškia vis didesnę sandorių neįvykdymo riziką pirkėjui ir pardavėjui.
Pastaruoju laikotarpiu norint saugiai prekiauti jau nebeužtenka gerų santykių su pirkėju bei teigiamos pirkėjo atsiskaitymo istorijos. Padėtis atskirose šakose, vystymosi perspektyvos bei geopolitiniai pasikeitimai taip pat turi įtakos įvertinant riziką. Įmonės, kurios savo produkciją eksportuoja ar parduoda Lietuvos rinkoje, dažnai priverstos taikytis prie pirkėjų keliamų atsiskaitymo sąlygų – atidėti apmokėjimą už prekes ar paslaugas. Pardavėjui tokios apmokėjimo sąlygos visada yra rizikingos. Šiuo metu neatsiskaitymas su tiekėjais daugelyje Europos šalių tampa vis dažnesniu reiškiniu dėl įvairių objektyvių ir subjektyvių priežasčių.
Siekdamos išanalizuoti problemas, susijusias su tarptautiniais atsiskaitymais, apklausėme kelias Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo įmones, vykdančias tarptautinę prekybą.. Reikia pastebėti, kad įmonės vienareikšmiškai teigė, kad dažniausiai jos susiduria su neapmokėjimo rizika. Remiantis atliktų apklausų metu gauta medžiaga savo darbe yra išsamiai aptariama neapmokėjimo rizika, jos sąveika su kitomis rizikomis (valiutine, prekių sugadinimo ir kt.) bei apsidraudimo nuo jos priemonės.
Darbo tikslas – išanalizuoti išorinius ir vidinius faktorius, sąlygojančius neapmokėjimo rizikos nuostolius ir pateikti efektyvias rizikos mažinimo priemones.
Darbo uždaviniai:
• Išsiaiškinti neapmokėjimo riziką sukeliančius veiksnius;
• Aptarti neapmokėjimo rizikos santykį su...
Šį darbą sudaro 8928 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!