Temos aktualumas. Šiuolaikiniame pasaulyje svarbią vietą užima tarptautinė prekyba. Todėl daugelio šalių prekyba yra orientuota į užsienio rinkas. Pasaulio ekonomika apima visus žmonių, verslo ir valstybių tarpusavio santykius, kurie peržengia valstybių sienas. Apskritai visa, kas peržengia valstybių sienas – paslaugos, prekės arba pervesti pinigai – sudaro pasaulio ekonomikos dalį. Maisto produktų importas, automobilių eksportas, investicijos užsienyje - tai kiekvienos šalies įnašas į pasaulio ekonomikos veiklą. Pasaulio ekonomika – tai nacionalinių ekonomikų visuma, bei jų tarpusavio bendradarbiavimas. Norime ar nenorime, kasdien mes vis daugiau ir daugiau girdime apie pasaulio ekonomika, kuri yra mūsų gyvenimo dalis. Ji vis labiau mus veikia ir skverbiasi į mūsų kasdienybę, ir visai nesvarbu ar mes tai suprantame ar ne.
Dabar žymiai didesnę reikšmę turi transnacionalinės ir multinacionalinės kompanijos, didesni galių blokai bei platūs komunikacinių sistemų tinklai. Tokioms kompanijoms reikalinga transnacionalinė, turinčiųjų kapitalą klasė, globali ideologija ir masinė vartojimo kultūra, jungianti vis daugiau šalių į transnacionalinį domeną.
Ekonomikos globalizacijos procesams tarptautinių kompanijų veikla yra svarbiausias dalykas. Jos apima apie du trečdalius pasaulio prekybos, o maždaug trečdalį sudaro vidinė prekyba tarp tos pačios kompanijos padalinių.
Labiausiai paplitusios yra multinacionalinės ir transnacionalinės kompanijos. Todėl darbe bus daugiau kalbama apie jas.
Darbo tikslas – apžvelgti multinacionalinių ir transnacionalinių kompanijų sampratą.
Darbo objektas – multinacionalines ir transnacionalinės kompanijos..
3. Pateikti transnacionalinių kompanijų samprata;
4. Pateikti kitų tarptautinių kompanijų trumpus apibūdinimus;
Uždavinių įgyvendinimui ir informacijos gavimui buvo naudota teorinė medžiaga – mokomosios knygos ir pan., interneto šaltiniai.
1. Internacionalizavimas
Kiekviena tarptautinė firma praeina skirtingus internacionalizavimo etapus. Ūkinės veiklos internacionalizavimas – tai nacionalinių ekonomikų savotiškas suartėjimas ir bendradarbiavimas. Jis pasireiškia bendra gamybine priklausomybe, tarptautinės prekybos, gamybos, kapitalo „judėjimo“ bei darbo jėgos migracijos augimo etapuose, bendra įtaka svarbiausiems ekonomikos procesams įvairiose šalyse. Gamybos internacionalizavimas ir tarptautinė gamybos specializacija, kapitalo transnacionalizacija bei tarptautinių korporacijų įkūrimas tampa ūkinės veiklos internacionalizavimo pagrindu. Ūkinės veiklos internacionalizavimas pasireiškia kaip materialinių vertybių gamyboje, naudojime, bei paskirstyme ir mainuose, taip ir...
Šį darbą sudaro 5293 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!